Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
07/03/2023 - 20:00

Zielony transport publiczny w Muszynie. Miasto przygotowuje dokumentację przetargową

Muszyna przygotowuje dokumentację przetargową na dostawę pojazdów o napędzie elektrycznym. Wartość szacowana projektu "Zielony Transport Publiczny", w którym miasto uczestniczy to 11 300 000 zł.

Muszyna stawia na ekologię i chce zakupić pięć autobusów o napędzie elektrycznym, w tym trzy mogące przewieźć 70 osób i dwa typu MINI, z 22 miejscami dla pasażerów. Obecnie miasto przygotowuje dokumentację przetargową na dostawę pojazdów.

-Zaznaczam, wszystko musi być lege artis. Oferty muszą być korzystne, a produkt musi spełniać nasze oczekiwania.- tłumaczył burmistrz Jan Golba, na ostatniej (24 lutego) sesji Rady Miasta. 

-Jeśli byłoby coś, co wzbudzi nasze wątpliwości, to nie jesteśmy tak zdeterminowani, aby w szybkim tempie kupować autobusy. 

Zakupione pojazdy miałby być niskopodłogowe i dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Ich planowany przebieg to łącznie ok. 115 tys. km na rok. Przewidziano również zakup i montaż na terenie miasta dwu-stanowiskowej ładowarki o mocy 120 kW.

Zaplanowano budowę i poprowadzenie przyłącza sieci energetycznej do ładowarki, która będzie dostosowana do obydwu rodzajów autobusów.

Wartość szacowana projektu Zielony Transport Publiczny to około 11 300 000 zł. Złożony wniosek obejmuje udzielenie bezzwrotnej dotacji w wysokości 7 190 000 zł, a także pożyczki na sfinansowanie wkładu własnego w kwocie 1 990 000 zł. (MK) fot. arch. (MK), A. Królikowski. Dziękujemy za przesłanie błędu