Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
27/05/2023 - 10:45

Także w Gródku nad Dunajcem "Sprzątaliśmy dla Sądecczyzny"

Uczniowie z klasy p. Bożeny Hałuchy, z workami na śmieci w rękach, przemierzali w piątek ulice Gródka nad Dunajcem. Nie byli sami. Towarzyszyły im niemal wszystkie koleżanki i koledzy z miejscowej Szkoły Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ba, udział w akcji ‘Sprzątamy dla Sądecczyzny” zadeklarowało ponad 3 tysiące osób z całego regionu.

Tak jak w pozostałych gminach, których mieszkańcy "Sprzątali dla Sądecczyzny", zebrane odpady odebrała miejscowa firma odpowiedzialna za utrzymanie czystości. Jej pracownicy, poza rutynowym grafikiem, co poniedziałek objeżdżają zresztą publiczne miejsca, by doprowadzić je do porządku po weekendowym najeździe na Gródek. A na uczniów, po dwugodzinnym sprzątaniu, czekało sporo atrakcji przed siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury.

Dariusz Gerhard, prezes Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wraz z ratownikami energicznie poprowadził prezentację, przypominając o podstawowych zasadach zachowania się nad wodą i zademonstrował co i jak robić, by skutecznie udzielić pomocy w nagłych przypadkach. Jaka jest pierwsza reguła? Nie całkiem oczywista - zanim komuś pomożesz, przede wszystkim upewnij się, że sam będziesz bezpieczny.

Sprzątamy dla Sądecczyny w Gródku nad Dunajcem

Uczestnicy "Sprzątamy dla Sądecczyzny" mogli też skorzystać z warsztatów plastycznych, jakie przygotowała "Naukowa Wioska". Jagoda Błażejewicz pokazywała między innymi co można zrobić z kawałkami starej materii, które zazwyczaj kojarzymy jedynie w roli potencjalnych pasażerów szufelki w locie do kosza. A odrobina kreatywności daje im szanse na drugie życie.

Ekologia, zabawa, dzieci? W takich klimatach nie mogło zabraknąć strażaków, zwłaszcza, że prezesem OSP Gródek nad Dunajcem jest przecież Zbigniew Gąska, dyrektor tutejszego GOK-u, gdzie wszystko w piątek się działo. 

Sprzątamy dla Sądecczyny w Gródku nad Dunajcem

Zapewne znów spotkamy się we wrześniu, bo właśnie wtedy czeka nas jesienna edycja akcji "Sprzątamy dla Sądecczyzny", którą już dziś zapowiada organizatorka, dr Monika Bochenek, prezes Fundacji Horyzont 360. ([email protected]) Fot. TK

"Sprzątamy dla Sądecczyny" w Gródku nad Dunajcem
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wzięli udział w akcji "Sprzątamy dla Sądecczyzny". Poświęcili na to piątkowe przedpołudnie.


Dziękujemy za przesłanie błędu