Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
18/04/2023 - 16:25

Sporo śmieci zniknęło z urokliwego sądeckiego rezerwatu. Zbierał je nawet wójt

Aż 120 osób wzięło udział w pierwszej wiosennej akcji „Dbam o Sądeckie 2023”. Na sprzątanie ścieżki przyrodniczej w Rezerwacie Diable Skały w Bukowcu wyruszono w niedzielę 16 kwietnia. Akcję przygotowali wolontariusze z „Wyznaczamy Nowe Kierunki”.

Kogo tam nie było... Byli mieszkańcy całego regionu, wójt Korzennej Leszek Skowron z żoną i córką, lokalni samorządowcy, a nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Lipnica Wielka.

- Na szczęście na nieco ponad dwukilometrowej trasie nie było zbyt dużo śmieci, zebraliśmy 13 worków odpadów. Mogliśmy więc podziwiać piękne krajobrazy i miło spędzić wspólnie czas, bo pogoda dopisała – informują wolontariusze Stowarzyszenia „Wyznaczamy Nowe Kierunki”.  

Zbieranie śmieci to nie jedyny pozytywny walor, jaki podczas akcji doświadczają jej uczestnicy. Podczas wędrówki mogą poznawać mnóstwo ciekawostek przyrodniczych za sprawą przewodniczki Zuzanna Długosz, Baba z gór. Tym razem gościem specjalnym wędrówki był Piotr Firlej z Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura”. Przybliżył on wszystkim uczestnikom informacje na temat Podkowca Małego, małego nietoperza zamieszkującego nasz region.

Wycieczkę zakończyło ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. ([email protected]), fot. Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki / Damian Radziak 

Sprzątanie Rezerwatu Diable Skały w Bukowcu, fot. Wyznaczamy Nowe Kierunki / Damian Radziak
120 osób wzięło udział w pierwszej wiosennej akcji „Dbam o Sądeckie 2023”. Na sprzątanie ścieżki przyrodniczej w Rezerwacie Diable Skały w Bukowcu wyruszono w niedzielę 16 kwietnia.


Dziękujemy za przesłanie błędu