Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
22/05/2023 - 14:05

Siedem worków śmieci mniej. Posprzątali szlak z Muszyny na Malnik i do Powroźnika

W ramach akcji „Dbam o Sądeckie” blisko 70 osób, w tym grupa dzieci z Ukrainy – członkowie Chóru Gloria z Żytomierza, wyruszyło posprzątać dwa turystyczne szlaki w gminie Muszyna. Udało im się nazbierać siedem worków śmieci, a przy okazji pozwiedzać i wspólnie dobrze się bawić.

Akcja rozpoczęła się od zwiedzania centrum Muszyny, a następnie powędrowano na Malnik, z którego rozciągają się przepiękne widoki na Tatry, Beskid Sądecki i Góry Leluchowskie. Po ognisku, blisko 70 ochotników ubrało rękawice i posprzątało fragment szlaku żółtego, a później fragment szlaku niebieskiego.

- Pokonaliśmy w sumie kilkanaście kilometrów i zebraliśmy siedem worków śmieci. Na finał zwiedziliśmy Cerkiew Św Jakuba W Powroźniku, która jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Tradycyjnie przewodnikiem podczas wędrówki była Zuzanna Długosz, czyli słynna Baba z gór. Kolejną wycieczkę w ramach akcji „Dbamy o Sądeckie” Fundacji „Wyznaczamy Nowe Kierunki" zaplanowano w niedzielę, 28 maja na Górę Modyń.

oprac. [email protected], fot. Damian Radziak


Dziękujemy za przesłanie błędu