Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
14/05/2023 - 16:50

Powtórna dyskusja w sprawie budowy spalarni śmieci w Nowym Sączu. Mieszkańcy liczą na udział prezydenta Handzla

W poniedziałek 15 maja o godz. 15 w sądeckim ratuszu po raz drugi odbędzie się publiczna dyskusja nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego „Nowy Sącz – 78”. Zmiany dotyczą możliwości budowy spalarni śmieci przy ul. 29 Listopada.

Poprzednia dyskusja na temat budowy spalarni śmieci trwała trzy godziny i była pełna emocji. Mieszkańcy, przybili do ratusza, byli oburzeni, że za urzędniczym stołem zasiadł Stanisław Gastoł, przedstawiany jako niezależny ekspert ds. środowiska, który tymczasem konsultuje dla firmy Newag projekt Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Domagano się za to udziału prezydenta Ludomira Handzla, ale bezskutecznie.

Czytaj: Burzliwa dyskusja o spalarni śmieci w Nowym Sączu. Protestujący wykluczyli z niej przedstawiciela Newagu

Kolejna  publiczna dyskusja nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego „Nowy Sącz – 78” odbędzie się w poniedziałek 15 maja o godzinie 15 w Urzędzie Miasta Nowego Sącza w Sali reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego na I piętrze.

- Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi w zakresie będącym przedmiotem wyłożenia należy składać w formie papierowej na adres Urzędu Miasta Nowego Sącza (Rynek 1, 33-300 Nowy Sącz) lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej: [email protected] lub formularza zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Nowego Sącza na stronie internetowej: www.bip.malopolska.pl/nowysacz, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 02.06.2023 r.” – czytamy na stronie BIP Miast Nowego Sącza. ([email protected]), fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu