Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
26/11/2022 - 22:00

Powroźnik: w szkole i przedszkolu będzie ekologiczne

W grudniu zakończy się termomodernizacja szkoły i przedszkola w Powrożniku. Oba budynki zostały docieplone, zamontowano w nich panele fotowoltaiczne i oświetlenie ledowe.

W Powroźniku od lipca przeprowadzana jest termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Budynek przedszkola jest już po remoncie, natomiast w szkoły podstawowej prace zakończą się w grudniu 2022. 

Modernizacja obiektów obejmuje m.in. docieplenie ścian, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, instalację systemu wentylacji mechanicznej, wraz z montażem nowoczesnych źródeł ciepła (instalacja pomp ciepła, kotłów gazowych), instalację paneli fotowoltaicznych, wymianę istniejącego oświetlenia na energooszczędne typu LED.

Wdrożony zostanie też system zarządzania energią, dzięki któremu możliwa będzie analiza jej zużycia w budynku szkoły podstawowej. Zastosowane rozwiązania proekologiczne m.in: zmniejszą emisję CO2 i zużycie energii.  
 

Burmistrz Muszyny Jan Golba podpisał (21 listopada) z Arturem Michalskim, zastępcą prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie tej proekologicznej inwestycji.

Koszty termomodernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wynosi około 6,1 mln zł, w tym 3,616 mln zł to dotacja NFOŚiGW. (MK). fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu