Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
21/04/2022 - 09:15

Niespodziewany gość na sądeckim osiedlu. Tych zwierząt też u nas nie brakuje

Wiele ciekawych zwierząt możemy spotkać w naszym regionie. Jedno z nich udało się sfotografować naszemu czytelnikowi na osiedlu Dąbrówka. Jak twierdzi jest to bóbr. Również macie zdjęcia rzadko spotykanych zwierząt? Wyślijcie do nas.

Nie tylko uwielbiane przez wiele osób zwierzęta domowe żyją w naszym regionie. Wiele osób hoduje także egzotyczne pająki i węże. Ponadto, spotkać możemy również bażanty czy jeże. Zwierząt w naszej okolicy na pewno nie brakuje.

Niedawno pisaliśmy o borsuku, który grasował w okolicach strzelnicy w Nowym Sączu. Udało się go nagrać na kamerce samochodowej Robertowi Tomasikowi. W taki sam sposób uchwycił również lisa, przechadzającego się ulicą Jana Pawła II.

Kolejny bardzo ciekawe zdjęcie zamieścił inny z naszych czytelników. Jak twierdzi, widoczny jest na nim bóbr. Wiele wskazuje na to, że rzeczywiście może tak być. Pamiętajmy jednak, że bardzo podobnie wyglądają chociażby występujące również na naszym terenie piżmaki amerykańskie. Fotografia została wykonana nocą na sądeckim osiedlu Dąbrówka. Jak myślicie, jakie zwierzę się na niej znajduje?

Bobry mają długość od 1,1 do 1,3 metra. Najbardziej charakterystycznym elementem jest ich długi ogon, liczący około 30 cm. Ich waga mieści się w przedziale 18-40 kg. Mieszkają w norach wykopywanych nad brzegami wód i żyją około 10-15 lat (w środowisku naturalnym). Można je spotkać głównie nocą. ([email protected], fot.: czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu