Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
08/11/2022 - 14:10

Młodzi wkurzeni nie na żarty. Znowu wyjdą na nowosądeckie ulice

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Nowym Sączu zapowiada kolejny happening. Młodzi sądeczanie mają dość bierność i patrzenia, jak nasza planeta wymiera. Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości spotkają się na Plantach wznosząc hasło: „Jeszcze nie wymarła, póki my żyjemy!”.

Zobacz również: Koniec z betonozą! Wreszcie będzie zielono na jednym z sądeckich rynków [ZDJĘCIA]

Członkowie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zapowiadają, że 18 listopada, tj. piątek, po raz kolejny wyjdą na nowosądeckie ulice. Młodzi ludzie mają dość kryzysu energetycznego i tego, że niektórzy muszą mocno zaciskać pasa, aby przeżyć ten sezon grzewczy.

Bierność rządzących (zarówno poprzednich jak i obecnych) przelewa szalę goryczy wśród młodych. Z utęsknieniem czekają na postępy w dziedzinie transformacji energetycznej, aby Polska mogła odpowiedzialnie wykorzystywać źródła energii, uniezależniając się od Rosji. „Jeszcze nie wymarła, póki my żyjemy!” – to hasło, które (odnosząc się do rocznicy odzyskania niepodległości) będzie przyświecać uczestnikom demonstracji.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny chce przypomnieć swoje postulaty. Protest zaplanowano na piątek, 18 listopada 2022 roku. Młodzi ludzie spotkają się na nowosądeckich Plantach o godzinie 10. Protesty odbędą się również w innych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy w Łodzi. ([email protected], fot. IM – na zdjęciu protest MSK na Plantach w 2019 roku)Dziękujemy za przesłanie błędu