Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
26/01/2023 - 13:35

Łososina Dolna: obie oczyszczalnie ruszą pełną parą

Dzięki dużemu, rządowemu wsparciu może wreszcie ruszyć rozbudowa oczyszczalni ścieków w Tęgoborzy. Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna, podpisał już umowę.


- To jedna z kluczowych inwestycji w naszej gminie - tak o rozbudowie oczyszczalni w Tęgoborzy mówi Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna. - Bardzo się cieszę, że obydwie oczyszczalnie zostaną gruntownie zmodernizowane i rozbudowane. Jesteśmy gminą rolniczo-turystyczną, a zatem czystość naszych wód i gleby stanowi o jakości naszych produktów żywnościowych, ale i o standardzie otoczenia, w którym wypoczywają i mieszkańcy i turyści. 

Na inwestycję wartą ponad 14,6 mln zł, gmina Łososina Dolna uzyskała dofinansowanie w wysokości niemal pięciu milionów zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład, którego operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a także ponad 2,5 miliona z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL)

Umowę na realizację zadania podpisali w imieniu gminy Łososina Dolna wójt gminy Andrzej Romanek oraz skarbnik gminy Maria Kosecka. Planowany termin zakończenia inwestycji to marzec 2026 roku.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zostanie zaprojektowana oraz rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Tęgoborzy. Gmina, która podobny proces przeprowadziła już dla oczyszczalni w Łososinie, zamierza przebudować część istniejących obiektów oczyszczalni w Tęgoborzy oraz wybudować tam nowe obiekty, sieć oraz potrzebne instalacje. Inwestycja ta umożliwi również rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz zapewni bezpieczeństwo dla mieszkańców w odbiorze ścieków. (opr. red.) źródło UGŁD Fot. Dziękujemy za przesłanie błędu