Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
24/04/2023 - 12:30

Sądeczanie lepsi w promocji produktu turystycznego niż górale? Jaką odpowiedź usłyszeli uczestnicy seminarium

Sądecczyzna jest niezwykle atrakcyjnym przyrodniczo regionem w Małopolsce. Przyroda Sądecczyzny i Beskidu Sądeckiego to jeden z głównych atutów Małopolski. – Jeśli popatrzymy na Sądecczyznę to mamy tutaj unikatowy zespół elementów – mówił w sobotę prof. Paweł Adamski z Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, który był jednym z panelistów seminarium „Środowisko naturalne – atut czy przeszkoda w rozwoju?”.

Organizatorem tego seminarium, które odbyło się w firmie WIŚNIOWSKI w Nowym Sączu była Fundacja Sądecka, a partnerami tego wydarzenia były Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Panel, w którym wypowiadali się: prof. Paweł Adamski (PAN w Krakowie) oraz Zbigniew Smajdor, prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu prowadził Zygmunt Berdychowski.

Sądecczyzna, zdaniem prof. Adamskiego pod względem przyrodniczym jest unikatowa. I nie chodzi tylko o jeden element, ale zespół wielu elementów.

- Na Sądecczyźnie nie ma jednej rzeczy czy dwóch – mówił prof. Adamski. – Tu jest nie wszystko, ale bardzo dużo.

Sądecczyzna szczyci się, jego zdaniem, niesłychanym bogactwem geologicznym z takimi zasobami jak wody mineralne (zasób gospodarczy jako kopaliny i zasób turystyczny). Ma unikalny krajobraz, połacie lasów, zachowanych w świetnym stanie, jest mnóstwo zwierząt, w tym bardzo rzadkich gatunków – na przykład unikatowe gatunki chrząszczy, motyli, innych owadów, zwierząt.

Sądecczyzna ma też ogromny potencjał jeśli chodzi o aspekt turystyczny. Aby zarobić na turystyce musi być coś, co nazywa się produktem turystycznym.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu