Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
22/04/2023 - 23:30

Prof. Ryszard Terlecki: Jak niepodległości powinniśmy bronić naszej gospodarki, swojej konkurencyjności [WIDEO]

Rozmowy, panele dyskusyjne i prezentacje o środowisku naturalnym i wokół niego. W siedzibie firmy Wiśniowski ruszyło seminarium „Środowisko naturalne - atut czy przeszkoda w rozwoju?” organizowane przez Fundację Sądecką. Wśród zaproszonych gości są naukowcy, eksperci z ministerstwa, leśnicy i politycy. Jako pierwszy głos zabrał wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Dokładnie w Światowy Dzień Ziemi w południe ruszyło seminarium „Środowisko naturalne - atut czy przeszkoda w rozwoju?” przygotowane przez Fundację Sądecką. Do siedziby firmy Wiśniowski w Wielogłowach przybyło ponad 200 osób.

Pierwszym gościem seminarium był Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu RP, a rozmowa, którą przeprowadził Zygmunt Berdychowski, toczyła się wokół tematu „Polityka klimatyczna UE: o co tu chodzi?”: na ile decyzje, w tym zwłaszcza te o wymiarze finansowym i gospodarczych, hamują nasz rozwój, a może nadają mu całkiem nowy, pożądany impuls.

Berdychowski pytał m.in., jak powinniśmy kształtować polska racja stanu, jeśli chodzi o politykę klimatyczną: na co powinniśmy zwrócić uwagę i czego bronic jak niepodległości.

- Jak niepodległości powinniśmy bronić swojej gospodarki swojej konkurencyjności w Europie i świecie. Nie możemy sobie pozwolić na to, że by bogate kraje narzuciły nam swoje racje. Kiedy Niemcy czy Francja budowały swoje gospodarki nie istniały takie ograniczenia jak teraz – odpowiedział Terlecki.

Zdaniem wicemarszałka Terleckiego tempo zmian klimatycznych jest zabójcze zwłaszcza dla takich państw jak Polska.

- To absurd, że Europa ma stać się takim poligonem doświadczalnym dla świata, ale świat nie jest tym w ogóle zainteresowany – dodał. ([email protected]), fot. JB

Seminarium „Środowisko naturalne - atut czy przeszkoda w rozwoju"
Rozmowy, panele dyskusyjne i prezentacje o środowisku naturalnym. W siedzibie firmy Wiśniowski ruszyło seminarium „Środowisko naturalne - atut czy przeszkoda w rozwoju?” organizowane przez Fundację Sądecką. Wśród zaproszonych gości są naukowcy, eksperci z ministerstw, leśnicy i politycy. Jako pierwszy głos zabrał wicemarszałek Ryszard Terlecki.


Dziękujemy za przesłanie błędu