Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
09/01/2024 - 13:15

Zobacz to unikalne nagranie! Mama ryś z dwójką dzieci przemierza piwniczańskie lasy!

Zobacz jak mama ryś razem z dwójką młodych przemierza lasy w paśmie Radziejowej na terenach administrowanych przez Nadleśnictwo Piwniczna.

To jest wyjątkowe nagranie, bo rysie unikają człowieka jak ognia. Choć sytuacja sprzed kilku lat, do której doszło w Barcicach w gminie Stary Sącz może świadczyć o czymś innym. Pisaliśmy o tym szczegółowo w publikacji  Do zdarzenia doszło w grudniu 2020 roku. -  Rysia sfotografowały dwie dziewczyny i to niemal w centrum sołectwa, zaraz koło przysiółka Facimiech, przy krajówce mniej więcej w połowie drogi między Barcicami a Rytrem –relacjonował wtedy sołtys Barcic Tomasz Koszkul.

Zwierzak pałaszował upolowaną sarnę na środku drogi nie przejmując się autem, które zatrzymało się tuż przed nim. Dopiero gdy nadjechało drugie auto drapieżnik zabrał swoją zdobycz, zszedł z drogi i schował się w krzakach.

Teraz za to możemy pokazać Wam nagranie rysiej mamy, która wraz z dwójką młodych przemierza lasy w paśmie Radziejowej. Nagranie wykonane jest przy pomocy kamery termowizyjnej. To kolejny dowód na to, że rysie, które są w Polsce pod ścisłą ochroną mają się na Sądecczyźnie doskonale. ([email protected] Fot.: Nadleśnictwo Piwniczna) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu