Sprzątamy dla Sądecczyzny - dziś wystartowała akcja firmy Wiśniowski, Fundacji Horyzont 360 oraz Naukowej Wioski
Dbanie o środowisko naturalne staje się coraz ważniejsze dla naszej społeczności. Wraz z narastającymi problemami ekologicznymi, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety. Przykładem tego zaangażowania jest kolejna edycja akcji #Sprzątamydlasądecczyzny, zorganizowanej przez Fundację Horyzont 360, Firmę Wiśniowski w ramach działań Naukowej Wioski oraz projektu Bądź EKO Fanem.
- Akcja zdobyła ogromne poparcie, gromadząc ponad 3 tysiące uczniów i uczestników, a także ponad 30 partnerów, włączając w to miasta, gminy, przedsiębiorców i samorządowców. Z roku na rok obserwujemy, jak rośnie liczba osób zaangażowanych w tę szlachetną sprawę - mówi dr Monika Bochenek, prezes Fundacji Horyzont 360. - Akcja #Sprzątamydlasądecczyzny jest doskonałym przykładem społecznego zaangażowania w ochronę środowiska.

Fundacja Horyzont 360 i projekt Naukowa Wioska, rozumiejąc wagę tych działań, dlatego zorganizowali tę akcję, Zgłoszenie się ponad 3000 uczniów i uczestników świadczy o rosnącej świadomości młodego pokolenia i chęci włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska. Ich entuzjazm i determinacja są godne podziwu, ponieważ to właśnie młodzi ludzie będą kształtować przyszłość naszej planety.
- Dzielmy się entuzjazmem, inspiracją i efektami naszych działań, używając hashtagu #Sprzątamydlasądecczyzny - zachęcają organizatorzy. - Każdy gest, każde działanie ma ogromne znaczenie! Razem sprawmy, aby nasza Sądecczyzna była jeszcze piękniejszym miejscem do życia dla nas i przyszłych pokoleń! (Pobierz plakat akcji)
Patronat nad akcją objęli:
- Anna Moskwa - Minister Klimatu i Środowiska
- Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego
- Marek Kwiatkowski, Starosta Powiatu Nowosądeckiego
- Ludomir Handzel, Prezydent Miasta Nowego Sącza
- dr Kazimierz Koprowski - Prezes WFOŚIGW w Krakowie
- Dyrekcja Lasów Państwowych
- Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie
Zadanie jest finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. (opr. [email protected]) Fot TK, organizatorzy