Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
27/05/2015 - 13:30

Medziugorje: Radość, siła modlitwy, miłość, delikatność

Marija Pavlović-Lunetti przekazała, jak twierdzi, słowa Matki Bożej dla nas. Miało to miejsce 25 maja 2015 roku w Medziugorje na terenie Hercegoviny.

"Drogie dzieci! Również dziś jestem z wami i z radością wszystkich was wzywam: módlcie się i wierzcie w siłę modlitwy. Otwórzcie wasze serca, kochane dzieci, aby Bóg was wypełnił swoją miłością, a będziecie radością dla innych. Wasze świadectwo będzie mocne, a wszystko co czynicie będzie przeplecione Bożą delikatnością. Jestem z wami i modlę się za was i o wasze nawrócenie, dopóki nie umieścicie Boga na pierwszym miejscu. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

Za miesiąc miną 34 lata jak według kilkorga (wtedy) dzieci w małej wiosce na terenie byłej Jugosławii ukazała się Matka Boża. Przedstawiła się jako Królowa Pokoju. "Pokój, pokój, pokój …musi zapanować między Bogiem i człowiekiem, między człowiekiem i człowiekiem", tak mniej więcej brzmiały pierwsze słowa wypowiedziane do dzieci.

Orędzie z 25 maja br. układa się jakby w dalszą część wypowiedzi Matki Bożej z przed 34 lat. Wiele osób bierze sobie głęboko do serca orędzia z Medziugorje, starają się żyć nimi na co dzień.

Ojciec Leonard z Marjupola, budowniczy Ukraińskiej Częstochowy w tym frontowym mieście jest przykładem takiego życia. Wraz z innymi konfesjami bez nachalności z miłością trwają dzień i noc na modlitwie w namiocie ekumenicznym .W miejscu tym parę miesięcy temu ludzie usunęli pomnik Lenina. W mieście panuje pokój, prace przy budowie Sanktuarium idą do przodu. Na 25 sierpnia ojciec Leonard planuje poświęcenie kaplicy.

W majowym orędziu Maryja mówi, aby umieścić Boga na pierwszym miejscu. W Polsce też zwycięża Zesłanie Ducha Świętego (nowenna, czuwania, wieczory chwały) ze ,,świętem ludowym,, szczególnie "czczonym" (czyt. zakrapianym) w PRL-u.

Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu to wszystko powróci na właściwe miejsce.
Sądecki Pielgrzym