Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
04/03/2021 - 19:55

Burmistrz Ryba z Krynicy-Zdroju bije w media pałką

"Sądeczanin.info" od lat rzetelnie opisuje to, co dzieje się w Krynicy-Zdroju. Pokazujemy efekty inwestycji, remontów, przebudowy - wszystkiego, co sprawia, że miasteczko nad Kryniczanką pięknieje. Piszemy też o tym, co miejscową społeczność niepokoi - choćby o kłopotach z Kiepurowskim festiwalem, czy dramatach krynickich przedsiębiorstw w dobie pandemii. I co? Okazuje się, że dla burmistrza Ryby jesteśmy tylko "medialną pałką".


Jedną ze spraw dla Krynicy najbardziej istotnych była od lat obecność na krynickim deptaku Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegów. Dwóch wydarzeń, które sprawiały, że Krynica co rok górowała w medialnych relacjach nad dziesiątkami innych, bezbarwnych miast-zdrojów.

Moim zdaniem to dzięki Forum i Festiwalowi pojawiali się tutaj prezydenci, premierzy, prezesi zarządów największych światowych firm, najwybitniejsi artyści, politycy i społecznicy. Pod rządami burmistrza Piotra Ryby w Krynicy będzie chyba inaczej.

Burmistrz Ryba poczuł się urażony informacjami "Sądeczanin.info" o negocjacjach w sprawie Forum. Nie podobał mu się tytuł autoryzowanego wywiadu z nim, ani tytuł rozmowy z Zygmuntem Berdychowskim. Uznał więc, że największy (bo najczęściej wybierany przez Czytelników) serwis Sądecczyzny jest jedynie "medialną pałką" swego wydawcy. I tym swoim głębokim przemyśleniem podzielił się publicznie, podczas publikowanej online czwartkowej sesji.

Ten sam burmistrz , który nie znalazł dla nas czasu na rozmowę o tragicznej sytuacji krynickich przedsiębiorców, gdy przez dwa dni nadawaliśmy z krynickiego studia... (tomasz.kowalski@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu