Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
30/12/2019 - 10:40

Już 3,6 tys. zgłoszeń na biegi w Krynicy! Do końca roku najniższe wpisowe

Ostatnie godziny najniższych opłat startowych na 11. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju. Startujesz? Oszczędzaj!

Ostatnie godziny starego roku to dobra okazja by wybrać starty w kolejnym sezonie. Już blisko 3,6 tys. osób postawiło na 11. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju (11-13.9.2020). Organizatorzy imprezy przypominają o zmieniającym się progu opłat startowych – najniższe stawki obowiązują tylko do północy 31 grudnia.

– Cieszymy się, że oferta 11. TAURON Festiwalu Biegowego przypada Wam do gustu i znów tak licznie - a w tej edycji rekordowo licznie! - zapisujecie się na imprezę w uzdrowisku – cieszy się Anna Czerwińska, prezes Fundacji Festiwal Biegów.

W zgłoszeniach do Festiwalu przeważają rejestracje indywidualne, na wybrane biegi. Sukcesywnie przybywa też osób, które przyjadą do Krynicy z całą rodziną. Największym zainteresowaniem cieszy się najkrótszy z dystansów Biegu 7 Dolin. 35-kilometrową trasę z Mniszka n.Popradem (Słowacja) do Krynicy-Zdroju chce pokonać już blisko 700 osób. Prawie 600 osób zgłosiło się na start koronnego dystansu B7D – 100 km. Większość osób, które awizują start, ukończyło 35. rok życia – wszyscy wezmą udział w 3. Mistrzostwach Polski Masters w Ultramaratonie Górskim.

Życiowa Dziesiątka – najszybszy bieg na 10 km w Polsce i najpopularniejszy bieg uliczny Festiwalu, rozgrywany w randze Mistrzostw Polski Masters w Biegu Ulicznym na 10 km, to już ponad 600 zgłoszeń. Trzeci z mistrzowskich biegów w Krynicy – Koral Maraton, to już blisko sto zgłoszeń.

Rekordowe zainteresowanie notuje… najtrudniejsza konkurencja Festiwalu – biegowa etapówka Iron Run. Do trzydniowej rywalizacji w 9 biegach (ponad 140 km) zgłosiło się już 125 zawodników, w tym 6 kobiet!

– Przypominamy o zbliżającej się zmianie progu opłat startowych do krynickich biegów. Z najniższych stawek tzw. wpisowego można korzystać już tylko do 31 grudnia. Od 1 stycznia wciąż będzie tanio - jak zawsze na Festiwalu - ale jednak drożej. Zdecydowany na start? Nie zwlekaj z zapisem i wniesieniem opłaty startowej – oszczędzaj! – zachęca Anna Czerwińska.

11. TAURON Festiwal Biegowy wystartuje 11 września 2020 r. Program sportowy imprezy tworzy blisko 25 konkurencji biegowych i nordic walking o łącznej długości tras ponad 300 km. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszyć będą spotkania z mistrzami sportu, warsztaty i seminaria dla biegaczy, strefy aktywności czy koncerty. Organizatorzy awizują wysokie nagrody finansowe, a jeden z uczestników Festiwalu wróci do domu nowiutkim samochodem!

11. TAURON Festiwal Biegowy, 11-13 września 2020 r., Krynica-Zdrój / Muszyna:

  • Program imprezy: TUTAJ
  • Regulamin: TUTAJ
  • Rejestracja Uczestników: TUTAJ
  • Strona internetowa imprezy: www.festiwalbiegowy.pl

Fundacja "Festiwal Biegów"Dziękujemy za przesłanie błędu