Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
29/05/2020 - 11:05

Biegi Deptaka w Krynicy - zabawa, rekreacja, rywalizacja...

Sercem TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju jest deptak. Tam kończą się i zaczynają niemal wszystkie biegi. Start i meta są ustawione między nowym domem zdrojowym, a pijalną główną. Część konkurencji Festiwalu Biegowego jest mocno związana z tym miejscem. To krótkie biegi, które mogą przekonać do rozpoczęcia przygody z bieganiem.

Pierwszy dzień Festiwalu zaczynają dzieci w ramach Biegów Małopolski. To oni jako pierwsi odbierają medale i stają na podium. To konkurencja stworzona wyłącznie dla uczniów szkół z województwa małopolskiego od podstawowych po liceum - uczestników zgłaszają nauczyciele wychowania fizycznego bezpośrednio do Fundacji "Festiwal Biegów".

Krynicka Mila to dystans typowo angielski – 1609 m. Uczestnicy ścigają się po krynickim deptaku i Bulwarach Dietla. Od 2019 roku rywalizacja toczy się wyłącznie w czterech seriach finałowych, a uczestnicy - panie i panowie - nagradzani są w dwóch kategoriach – do 40 lat i powyżej 40 lat.

Biegu w krawacie wystąpić w biegu mogą tylko zawodnicy (zawodniczki też!), którzy mają zawiązany tytułowy krawat – nie narysowany czy przyszyty, tylko zawiązany. Dobór węzła w całości leży w gestii uczestników. Dystans jest krótki – 600 m. To jeden z tych biegów, w którym przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, choć liczyć się także czas - najszybszych wskazuje aparatura pomiarowa.

Bieg kobiet – panom wstęp wzbroniony! To konkurencja zarezerwowana wyłącznie dla pań. Do przebiegnięcia jest dystans 600 m. Rywalizacja toczy się w kilkunastu seriach. Wygrywa ta zawodniczka, która uzyska najlepszy czas.

Bieg Przebierańców to konkurencja, w której nie liczy się czas. Zwycięzców wybiera festiwalowe jury. Liczy się pomysłowość i wkład pracy włożony w stworzenie stroju. Nagrody są indywidualne i drużynowe. Kreatywność i fantazja uczestników - nieograniczona!

Sztafeta deptaka 4x1200 m, czyli bieg drużynowy. Tu każdy daje z siebie 105 proc. możliwości. Wie bowiem, że biegnie dla drużyny i nie może jej zawieść. Do rywalizacji mogą przystąpić zespoły w dowolnych składach osobowych, a kobieta w drużynie bywa często jej motorem napędowym.

Bieg na 3 km - rywalizacja w całości toczy się na Bulwarach Dietla na zapętlonej trasie. Wygrywają Ci, którzy potrafią łączyć szybkość z wytrzymałością. Uczestnicy dzieleni są na serie startowe, a o końcowej kolejności decyduje zestawienie wszystkich wyników.

Biegi dla dzieci do 8 lat i od 9-12 lat - w tych konkurencjach rozgrywanych w sobotę i niedzielę mogą brać udział wszyscy najmłodsi. Młodsi biegną na 300 m i mogą to robić w asyście rodziców. Starsi mają do pokonania 600 m. Dla wielu skrzatów to okazja do zdobycia pierwszego biegowego medalu – te czekają na mecie na wszystkich uczestników konkurencji.

Bieg „1 km dalej od cukrzycy” - nie ważne w jakim tempie i nie ważne w jakim stroju - ważne, by stanąć na starcie i postawić kolejny, a często pierwszy biegowy krok, tak ważny ważny w profilaktyce zdrowotnej. To propozycja dla starszej młodzieży oraz dorosłych.

Bieg młodzieży i kibiców to propozycja dla dorosłych i młodzieży, tyle że krótsza – na 600 m. Strój sportowy nieobowiązkowy – najważniejsza jest radość z biegania!

Przyłącz się!

11. TAURON Festiwal Biegowy wystartuje 11 września. Program imprezy tworzy blisko 30 konkurencji, w tym także m.in. Bieg 7 Dolin na dystansach 100, 64 i 35 km, Koral Maraton, Życiowa Dziesiątka, czy biegi nocne na 5 i 7 km,. Nie ma limitów czy losowania uczestników - także w biegach górskich. Do 31 maja obowiązują niższe opłaty startowe. Co ważne, wszyscy zapisani zawodnicy i zawodniczki mają gwarancję startu – w przypadku odwołania imprezy przez ograniczenia rządowe związane z pandemią COVID-19, Fundacja „Festiwal Biegów” zwróci 100% opłaty startowej.

– W związku z pandemią i ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd monitorujemy na bieżąco sytuację, komunikaty sanitarne i w razie potrzeby wdrożymy niezbędne działania, by 12 września podjąć uczestników biegu – stwierdza Kamila Laskowska, dyrektor wykonawczy Fundacji „Festiwal Biegów”.

  • Program sportowy imprezy: TUTAJ
  • Rejestracja: TUTAJ
  • Panel Uczestnika: TUTAJ (zapisany ale nieopłacony)

Zapraszamy do Krynicy-Zdroju! 

Fundacja "Festiwal Biegów"








Dziękujemy za przesłanie błędu