Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
03/01/2024 - 09:00

Poszukiwanie tego, kim jesteśmy, co chcemy robić w życiu, jak i z kim – to proces.

Nie, to nie jest kolejny poradnik, w którym przeczytasz o złotym środku, poznasz receptę na szczęście i dostaniesz przepis na długie i bezstresowe życie.

Nota o książce

Samo się nie zrobi, ale sam możesz zrobić wszystko!

Nie potrafisz odpocząć? Wciąż wyznaczasz sobie granice? Stresujesz się z byle powodu? Z tą książką wprowadzisz do swojej codzienności nawyki, dzięki którym zregenerujesz się w czasie urlopu, nauczysz się wyrażać emocje i przezwyciężysz kryzysy zamiast od nich uciekać. Nawyki zamiast cudów pomogą Ci też odkryć to, co masz w sobie cennego.

Nie, to nie jest kolejny poradnik, w którym przeczytasz o złotym środku, poznasz receptę na szczęście i dostaniesz przepis na długie i bezstresowe życie. Uznana psychoterapeutka Anna Mochnaczewska zaprasza Cię w drogę, która jest niełatwa i wyboista, ale prowadzi do trwałych rezultatów. Bo poszukiwanie siebie to proces.

Ta książka jest lekarstwem na wszechobecny psychowashing, czyli czasy, w których każdy czuje się psychologiem. Anna Mochnaczewska jest wyjątkowo empatyczną psychoterapeutką, której nie brakuje narzędzi do pomocy ludziom. Widać to też w proponowanych ćwiczeniach, które pozwolą nam nie zwariować, żyć dobrze, albo chociaż lepiej, ze świadomością, kim jesteśmy i co naprawdę jest dla nas dobre. Karolina Korwin Piotrowska

Fragment książki

Poszukiwanie tego, kim jesteśmy, co chcemy robić w życiu, jak i z kim – to proces. Nasza droga prowadzi do różnych miejsc. W każdym z nich możemy spędzić inną ilość czasu, ale niezależnie od tego będzie to czas wartościowy, gdyż przyniesie doświadczenie, które – czy chcemy czy nie – wpłynie na nasze ukształtowanie. Wyruszając w drogę, przygotowujemy się do podróży. Zabieramy niezbędne rzeczy, staramy się odpowiednio nastroić. Tutaj tym przygotowaniem będzie świadomość zasobów, jakie posiadasz, oraz wskazówki, jak pokonać kolejne etapy podróży. Drogi, która może czasem jest i wyboista, i nieprzewidywalna, ale jednak piękna – bo składająca się z dni twojego życia. (...)

Anna Mochnaczewska, Nawyki zamiast cudów, wydawnictwo MANDO, 2023Dziękujemy za przesłanie błędu