Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
03/09/2022 - 12:30

Zakupowy szał na targach AGRO NAWOJOWA. Tłumy najechały Nawojową [ZDJĘCIA]

Pieszo, na rowerach, na motorach, samochodami… wszyscy dziś zmierzają w jednym kierunku. Chcą być na targach AGRO Nawojowa 2022. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do Nawojowej ciągną tłumy. Zadowoleni są i wystawcy i ci, którzy kupują sadzonki krzewów, ozdobnych roślin, czy też prosto u producentów zaopatrują się w ekologiczną żywność.

Wszystkie drogi prowadzą dziś na AGRO Nawojowa

- Trochę trzeba było postać w korku, ale warto było się trochę pomęczyć– mówi Ewa Migacz, która dzierży w dłoniach dorodny krzew hortensji i chce jeszcze kupić do ogrodu  kilka krzewów pęcherznicy o liściach w kolorze limonki. – Jestem bardzo zadowolona – dodaje. -  Wybór jest ogromny. Mąż przedziera się przez tłumy do stoiska z materiałami budowlanymi, bo chce  zobaczy dachówki ceramiczne.

czytaj też Węgiel, pellet, drewno, a może pompa. Sprawdzili czym najtaniej ogrzewać teraz dom  

Po dwóch latach przerwy wymuszonej pandemią targi w Nawojowej przeżywają prawdziwe oblężenie

Wszystkich opanowało zakupowe szaleństwo. Jest w czym wybierać, bo na targi przyjechało  ponad czterystu wystawców z całej Polski. Są  rolnicy, sadownicy, są też właściciele gospodarstw agroturystycznych, producenci żywności ekologicznej, pszczelarze oraz hodowcy zwierząt.

Jak zawsze oblężenie przeżywają stoiska kół gospodyń wiejskich, gdzie można szkosztować i kupić przysmaki regionalnej kuchni.

Kolejki ustawiają się po dorodne owoce i warzywa, czy prawdziwy wiejski chleb pieczony na zakwasie. Kupujących zapachem nęcą też swojskie wędliny.

czytaj też Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? Czas się kończy

Powodzeniem cieszą się też stoiska twórców ludowych, gdzie można kupić rzeźby, obrazy i czy też przepiękne, szydełkowane i haftowane serwety, które znowu wracają do łask.

AGRO Nawojowa chwalą też wystawcy

Przedsiębiorcy, którzy w tym roku uczestniczą w targach AGRO są zgodni w tym, że Nawojowa to najlepsze miejsce, gdzie producenci spotykają się z tłumem potencjalnych klientów i gdzie jedni i drudzy, są bardzo zadowoleni.

A wszystko to odbywa się przy wtórze lachowskich śpiewów i tańców. Centralne miejsce na wystawowym placu zajmuje scena, na której prezentują się zespoły ludowe.

W  Nawojowej jest też stoisko Sądeczanina, gdzie można kupić nasze wydawnictwa, miesięcznik „Sądeczanin” i kwartalnik „Sądeczanin Historia”  

Z godziny na godzinę tłum gęstnieję, coraz dłuższy jest też sznur samochodów na ulicy Nawojowskiej. Prawie wszyscy jada na AGRO do Nawojowej. (jagienka.michalik@sadeczani.,info) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu