Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 lutego. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
04/09/2022 - 09:00

Ogrodowe przeboje od Zdzicha na targach w Nawojowej. Mają supersadzonki [ZDJĘCIA]

- To dla nas znakomita promocja, rośliny dobrze się sprzedają, no i można porozmawiać z klientami. Dlatego cenimy sobie targi w Nawojowej – mówią zgodnie właściciele gospodarstw zajmujących się uprawą roślin ozdobnych. Wśród wystawców jest gospodarstwo szkółkarskie „U Zdzicha” z Gołkowic Górnych. Hitem stoiska są hortensje.

 O bylinach, drzewach i krzewach ozdobnych Anna i Zdzisław Warzechowie wiedzą prawie wszystko

Zajmują się tym od ponad siedemnastu lat. Można się o tym przekonać podczas targów AGRO, gdzie gospodarstwo „U Zdzicha”  ma swoje stoisko. Do Nawojowej przyjeżdżają od siedmiu lat.

- To dla nas znakomita promocja. Rośliny dobrze się sprzedają, no i można porozmawiać z klientami– mówi Zdzisław Warzecha.

Przy stoisku jest mnóstwo ludzi, którzy zatrzymują się przy dorodnych sadzonkach.  - Absolutnym hitem okazały się sprowadzane z Holandii hortensje. –  W ciągu godziny sprzedaliśmy czterdzieści. Trzeba było je dowozić – mówi Anna Warzecha.   

czytaj też Zakupowy szał na targach ARGO. Tłumy najechały Nawojową [ZDJĘCIA] 

Co jeszcze cieszy się powodzeniem?

- Przede wszystkim rośliny kwitnące, na przykład hibiskusy i krzewy liściaste. Ale nie brak też tych, którzy kupują szczepione sosny – dodają Warzechowie.   

Niektóre rośliny sprowadzają, ale głównie sami zajmują się ich uprawą, począwszy od ukorzeniania sadzonek aż do materiału dorosłego przeznaczonego do sprzedaży. - Stale się rozwijamy i powiększamy asortyment – zapewniają właściciele gospodarstwa. -  Skupiamy się głównie na takich roślinach, które bez problemów zimują w naszym klimacie.

Gospodarstwa szkółkarskie to biznes, który się dobrze kręci. Jak mówi Zdzisław Warzecha, teraz ludzie bardziej dbają o ogrody, kupują dużo nowych roślin, co ciekawe coraz większym powodzeniem cieszą się drzewa i krzewy owocowe.

czytaj też  Hit targów Agro w Nawojowej. U nich można się napić do woli [ZDJĘCIA]  

Gospodarstwom szkółkarskim pomogła... pandemia

Wzrosła sprzedaż malin, agrestu i porzeczek. Ta tendencja zaczęła się od pandemii, która paradoksalnie przyczyniła się do rozwoju ogrodnictwa.  Kiedy pojawiły się problemy z kupowaniem roślin w dużych centrach handlowych, ludzie zaczęli przyjeżdżać do szkółek i już z nami zostali. Podobnie jest na targach w Nawojowej. Ci, którzy kupują tutaj sadzonki, potem przyjeżdżają do nas,  do Gołkowic. 

„U Zdzicha” Mogą nie tylko kupić sadzonki. Warzechowie zajmują się też pielęgnowaniem ogrodów, obsadzaniem, wycinaniem i formowaniem krzewów. Na ich fachową poradę można również liczyć podczas targów w Nawojowej. ([email protected]) fot.jm

"U Zdzicha" mają supersadzonki i jeszcze doradzą co pasuje do ogrodu
Targi AGRO Nawojowa


Dziękujemy za przesłanie błędu