Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
11/05/2017 - 07:40

Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Tymbarku. Nagroda SKT Sądeczanin 2017

Utalentowane muzycznie dzieci i młodzież tu mogą rozwijać swoje muzyczne pasje. Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Tymbarku prowadzi zajęcia z praktycznej nauki gry na instrumencie, są także rytmika, kształcenie słuchu, a nawet język angielski.

Szkoła zapewnia uczniom właściwy rozwój. Posiada bardzo wysokie wymagania. Wielu jej absolwentów było i jest stypendystami Krajowej Fundacji na Rzecz Dzieci i Fundacji Marszałka woj małopolskiego ,,SAPERE AUSO”. Liczni uczniowie są na stypendiach krajowych i zagranicznych – uczęszczają do szkół i klas dla dzieci utalentowanych w całej Polsce.

Zajęcia w szkole, prowadzonej przez Samodzielne Koło Terenowe Społecznego Towarzystwa Oświatowego nr 99 w Tymbarku, które jest wspierane przez  Społeczne Towarzystwo Oświatowe z siedzibą w Warszawie, są tak skomasowane, aby dziecko mogło uczestniczyć w nich 2-3 razy w tygodniu w godzinach dostosowanych do ucznia i jego rodzica. Dzieci maja miejsce. gdzie wraz z rodzicami mogą oczekiwać na swoje zajęcia i na przykład odrabiać lekcje.  Rodzice mogą natomiast zrobić sobie kawę czy herbatę, poczytać prasę, książkę lub po prostu być z dzieckiem na zajęciach, co jest preferowane w szkole .

SSM I st. realizuje cykl w zakresie praktycznej nauki gry na instrumencie (wybranym przez ucznia lub proponowanym przez Komisję). Są to zajęcia indywidualne oraz kształcenie z przedmiotów ogólno muzycznych (grupowe), akompaniament dla każdego ucznia, zespoły, chór, rytmika, kształcenie słuchu, audycje muzyczne, II-gi instrument. W szkole dzieci mogą również uczyć sie języka angielskiego. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana  kadra; dzieci  rozwiązują testy na różnym poziomie edukacji, prowadza konwersacje, dialogi, biorą udział w ogólnopolskich konkursach, zajmując bardzo wysokie lokaty.

Priorytetem w szkole są różnego rodzaju ZESPOLY w których uczniowie pod bacznym okiem nauczycieli przygotowują sie do pracy zespołowej - obecnie bardzo ważnej w oświacie. Tym samym rozwijają swoje umiejętności lidera,

W 2011 roku Szkoła otrzymała prestiżowy tytuł Szkoły Odkrywców Talentów,jak też MIEJSCE ODKRYWANIA TALENTÓW świadczy to   że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. W 2001 roku Koło Terenowe w Tymbarku jako organ prowadzący Szkołę Muzyczną zostało zakwalifikowane do grona laureatów Alucin Award - nagrody przyznanej przez europejskie Stowarzyszenie rodziców European Parents Assocation z siedzibą w Brukseli.   

MOTTO SZKOŁY -Każdy uczeń na estradzie.

Wszyscy uczniowie przynajmniej dwa razy w roku występują:

1) Na audycji muzycznej – I semestr

2) Egzamin promocyjny lub końcowy.

Oprócz tego, w ciągu roku zobligowani są, choćby raz w roku do wzięcia udziału w konkursie ogólnopolskim i 4 – krotnie do występu z okazji koncertów stałych w szkole. Wyróżniający się uczniowie reprezentują szkołę na konkursach, przesłuchaniach i przeglądach makroregionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczniowie wybitnie zdolni, reprezentujący wysoki poziom, otrzymujący nagrody na konkursach międzynarodowych mogą ubiegać sie o stypendia

Szkoła ucz gry na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, altówka, klarnet, flet, saksofon, trąbka ,perkusja, gitara. W placówce działają; zespól rozrywkowy, zespoły  dęte  rozrywkowe, zespoły rytmiczne i taneczne. Uczniowie szkoły tworzą i wydają gazetkę „Nasza Muza”.

Od 2015 roku, na mocy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ze względu na wyróżniające się wyniki nauczania, placówka stała się szkołą publiczna. 

- Z pewnością jest wiele szkół muzycznych w regionie, ale w tak małej miejscowości z tak dużą aktywnością rzadko się zdarza. Instytucja poszła drogą "od tzw. pucybuta do księcia" bo inaczej nie da się tego nazwać - od szkoły płatnej, po szkołę utrzymywaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dochodząc tylko ciężką, systematyczną i dokładną pracą - mówią twórcy szkoły. 

SMS o treści SKT.34 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON