Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
11/05/2017 - 09:20

Roman Bielski. Nagroda SKT Sądeczanin 2017

Roman Bielski od 1980 roku rzeźbi w drewnie lipowym. W swoich pracach artystycznych podejmuje tematy religijne, ludowe oraz historyczne.

Spod jego rąk wychodzą przeróżne cudeńka: ciupagi z motywami religijnymi oraz pamiątki związane z regionem sądeckim i nie tylko. Do wykonywania swoich prac pan Roman używa różnego rodzaju dłut i noży.

Kiedy dzieło jest już gotowe artysta maluje je kolorową bejcą oraz farbami plakatowymi i akrylowymi, następnie pokrywa bezbarwną farbą z woskiem lub bezbarwną pastą do podłogi i poleruje.

Rzeźba to prawdziwe hobby Romana Bielskiego, podczas wykonywania prac relaksuje się i odpoczywa. Ponadto zajmuje się fotografią i filmuje.

Prace pochodzącego z Nowego Sącza Romana Bielskiego brały udział w różnych konkursach i wystawach w kraju oraz targach i jarmarkach regionalnych. Sam artysta posiada wiele dyplomów, otrzymywał także nagrody rzeczowe i pieniężne.

W latach 1980-1998 należał do Klubu Twórców Nieprofesjonalnych w Nowym Sączu. Obecnie należy do Sądeckiego Stowarzyszenia Regionalnego, jest na Małopolskim Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła „NA SZLAKU”.

SMS o treści SKT.02 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON