Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 grudnia. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
09/11/2017 - 18:00

Zniknie największe straszydło w naszym mieście! Zamiast kamienicy będzie rondo

Od 13 listopada rozpoczną się prace rozbiórkowe budynku usytuowanego przy ul. Tarnowskiej 4.Czy kierowców czekają objazdy?

Przypomnijmy pokrótce historię budynku. Od momentu zakupu za naprawdę preferencyjną stawkę ostatni właściciel kamienicy nie zainwestował tu praktycznie ani złotówki. Budynek z dnia na dzień popadał w ruinę. Gdy w Nowym Sączu w 2015 roku mieli pojawić się kolarze Tour de Pologne litościwie zakryto go reklamą lodów.

Po raz kolejny o budynku zrobiło się głośno, gdy Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu chciało pozyskać na swoją siedzibę należącą do miasta kamienicę przy ul. Lwowskiej. I tu raptem okazało się, że ów budynek miasto chce wymienić na właśnie ten przy Tarnowskiej 4. Po co? Bo stoi na przeszkodzie budowy ronda pod zamkiem.    

Zobacz też: Nawet radni PO chcą poprzeć zamianę kamienic: Lwowska - Tarnowska. O co chodzi?

Kamienica przy Lwowskiej wyceniano na ok. 1,7 miliona a nieruchomość przy Tarnowskiej na zaledwie 650 tysięcy. Gdy radni w kwietniu 2016 roku mieli zadecydować o zamianie już było wiadomo, że różnicę wartości wyrówna druga strona transakcji.

W konsekwencji już 13 listopada, czyli w poniedziałek o godzinie 15 ruszą prace rozbiórkowe „straszydła” u zbiegu ulic Piotra Skargi - Bulwar Narwiku. Rozbiórkę przeprowadzi wykonawca mostu heleńskiego, czyli firma Banimex.

- Oznakowanie robót zostanie wykonane zgodnie z Instrukcją o oznakowaniu robót w pasie drogowym. Ruch pieszych odbywał się będzie wyznaczonym odcinkiem chodnika, konieczne będzie zajęcie ok. 1m chodnika przy. ul. Piotra Skargi – czytamy w oficjalnym komunikacie MZD.

Zobacz też: Nowy most heleński: radny Hojnor wznosi toast, skorzystają kierowcy

Najważniejsza informacja dla kierowców jest taka, że ruch pojazdów ul. Piotra Skargi odbywał się będzie bez ograniczeń. - W godzinach nocnych może nastąpić chwilowe ograniczenie ruchu polegające na zamknięciu pasa prawoskrętu w ul. Bulwar Narwiku – zaznaczają drogowy, którzy jednocześnie apelują o to, by sądeczanie dostosowali się do tymczasowych oznakowań pionowych.

ES [email protected] Fot.: z komunikatu UM

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Karol Okrasa, znany z telewizora, sympatyczny mistrz kuchni, gościł w poniedziałek w Nowym Sączu:


Dziękujemy za przesłanie błędu