Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 grudnia. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
19/02/2018 - 18:40

Znak zakazu skrętu z ul Długosza w ul. Młyńską w Nowym Sączu zniknie już niebawem

Na przełomie lutego i marca ma być zlikwidowany zakaz skrętu z ul. Długosza w ul. Młyńską w Nowym Sączu. Na takie rozwiązanie zdecydował się Miejski Zarząd Dróg.

O takiej możliwości MZD poinformował na swojej stronie internetowej. Przypomnijmy, że znak zakazu skrętu z ul. Długosza w ul. Młyńską został wprowadzony w maju 2016 roku. Niektórzy kierowcy początkowo w ogóle go nie respektowali i skręcali w lewo jadąc „na pamięć” w ulicę, którą można dojechać m.in. do szpitala. Wielu kierowców psioczyło na takie rozwiązanie uważając, że było ono bezzasadne.

Wtedy też został zlikwidowany mały parking znajdujący się na ul. Młyńskiej przy budynku KRUS. Mogło tam zaparkować kilka samochodów. Dwa lata temu na całej długości parkingu zamontowano słupki.

Teraz znów, jak zapowiada MZD w Nowym Sączu będzie można skręcać w lewo z ul. Długosza w Młyńską. Dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie?

- W związku z likwidacją parkingu przy budynku KRUS poprawiła się znacznie przejezdność ul. Młyńskiej (został powiększony przekrój ulicy) – można przeczytać na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Okazuje się, że pracownicy MZD, od momentu wprowadzenia zmiany organizacji ruchu w ciągu ul. Długosza i ul. Młyńskiej i ustawienia tam zakazu skrętu w lewo, a więc od maja 2016 roku analizowali, jaki jest ruch drogowy w tym punkcie miasta.

- Po rozmowach z kierowcami oraz przewoźnikami taxi oraz przedstawicielami policji, jak również w związku z ułatwieniem dojazdu do wykonanego parkingu przy ul. Bulwar Narwiku celowym jest dokonanie weryfikacji istniejącego oznakowania pionowego poprzez likwidację zakazu skrętu z ul. Długosza w ul. Młyńską – czytamy na stronie MZD.

Zobacz także: Uliczna rewolucja na Długosza? Zakaz skrętu? Jeden film a prawdę powie: tak się tu jeździ [FILM]

Likwidacja zakazu skrętu w lewo z ul. Długosza w ul. Młyńską jest podyktowana również i tym, że w tym roku będzie remontowana ulica Długosza na odcinku od ul. Nawojowskiej do ul. Mickiewicza.

Znak zakazu skrętu ma zniknąć na przełomie lutego i marca.

IM, Fot. UM w Nowym Sączu.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu