Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
przewiń w dół
Data Publikacji: 
08/03/2017 - 12:55

Zgłoś się do konkursu "Lachoskie godonie"


Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin" i Stowarzyszenie Lachów Sądeckich w Podegrodziu z siedzibą w Niskowej organizują konkurs "Lachoskie godonie".

Konkurs polega na trafnym odwzorowaniu piękna gwary Lachów sądeckich w języku mówionym. Dopuszczalne formy: ballady, gawędy, opowiadania i inne. Tematyka może dotyczyć legend, zwyczajów, obrzędów i innych elementów folkloru.

Konkurs jest skierowany do mieszkańców gmin, które swym obszarem obejmują historyczne i geograficzne ziemie zamieszkałe przez Lachów Sądeckich i ma na celu pielęgnowanie i ochronę cennych tradycji lachowskiej gwary, zainteresowanie gwarą ludową dzieci i młodzieży oraz wyłonienie najzdolniejszych gawędziarzy ludowych.

Konkurs rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych: dziecięca - do 13 lat, młodzieżowa - od 14 do 20 lat i dorosła - powyżej 20 lat. Jury będzie oceniło: dobór repertuaru, czystość gwary lachowskiej (akcent, intonacja), bogactwo słownictwa gwarowego i  ogólny wyraz artystyczny

Przesłuchania finałowe zgłoszonych uczestników odbędą się 22 kwietnia br. (sobota) od godz.11:00 w remizie OSP w Niskowej. Ogłoszenie wyników wraz z ceremonią wręczenia nagród nastąpi  23 kwietnia br. (niedziela) o godz. 13:00 także w remizie strażackiej w Niskowej.
**
 Z jednej gminy do konkursu może się zgłosić maksymalnie do 10 uczestników.

Uzupełnione i podpisane formularze Gminne Ośrodki Kultury przesyłają pocztą lub dostarczają osobiście do biura SKT „Sądeczanin” (budynek Fundacji Sądeckiej,  ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz), lub przesyłają mailem na adres [email protected] , do 12 kwietnia 2017 r.

Do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU "LACHOSKIE GODONIE"

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Więcej informacji można uzyskać w Gminnych Ośrodkach Kultury, a także w biurze SKT "Sądeczanin" (Nowy Sącz, ul. Barbackiego 57),
tel: (18) 475 16 20, (18) 475 16 30, mail: [email protected]

Zobacz również:

https://sadeczanin.info/wiadomosci/zenon-szewczyk-specjalista-od-lachowskiego-godonia

https://sadeczanin.info/wiadomosci/lachowskie-godonie-obszar-gwary-podegrodzkiej

(s)

Komentarze Facebook