Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 grudnia. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
20/03/2017 - 09:05

Wyruszyli by bronić rodziny. Przeszli 5 km za krzyżem [Zdjęcia]

14 stacji, 5 kilometrów, 655 metrów nad poziomem morza. Nocna Droga Krzyżowa na Byniowej (gm. Łącko) przyciągnęła tłumy.

To była Droga Krzyżowa szlakiem celestyńskim z Łącka do Zabrzeży. Wśród jej uczestniczących były osoby w różnym wieku. Między starszymi  osobami z kijkami ,,nordic walking” widać było młodzież z latarkami, a nawet dzieci.

Procesję z pochodniami prowadziła młodzież z grupy Vestigium oraz członkowie Domowego Kościoła. Mimo kaprysów pogody i późnej pory, przeżywanie  Męki Pańskiej wzbudziło powszechne zainteresowanie.

- Gdzie mamy się uczyć tej dobroci , wrażliwości , otwartości na potrzeby innych, jeśli nie w domu rodzinnym.  Wobec kogo mamy być bardziej wyczuleni na krzywdę , jak nie na swoją żonę , swojego męża , swoje dzieci, dziadków … - mówił ksiądz Tomasz Mikosz prowadzący rozważania. 

- Nie płaczcie nade Mną. Płaczcie nad sobą i nad waszymi dziećmi, bo jeśli z zielonym drzewem to czynią, to cóż się stanie z suchym? – przypominało podczas poszczególnych stacji małżeństwo z Domowego Kościoła: Maksymilian i Iwona Matuła.

Pielgrzymi przez błogosławioną siostrę Celestynę i świętego Józefa zawierzyli swoje rodziny, problemy i troski Maryi w kapliczce na Byniowej, przez wspólną modlitwę i odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

Zobacz też: Tymi trasami przejdą Ekstremalne Drogi Krzyżowe

***

Kim są młodzi z grupy Vestigum, która prowadziła Drogę Krzyżowę do kapliczki na Byniowej?

Każdy z nas jest pełen energii, każdy z nas chce ,,zejść z kanapy”, jak mówił papież Franciszek na Światowych Dniach Młodzieży – opowiada jeden z wolontariuszy.

Ksiądz Paweł Przybyło, opiekun grupy, dodaje – pozostawmy kanapę i załóżmy wyczynowe buty.

(KB)

 fot. arch. organizatorów

Droga Krzyżowa na Byniowej

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu