Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
20/03/2017 - 22:55

Wycinają dziesiątki drzew na Gorzkowie! To już pogrom [ZDJĘCIA]

Od kilku dni systematycznie wycinane są drzewa na działce równoległej do Alei Piłsudskiego na osiedlu Gorzków. Dziś mieszkańcy zaalarmowali naszą redakcję, że ścinane są duże kilkunastoletnie drzewa na kolejnej parceli. Co się dzieje?

Jeśli chodzi o teren wzdłuż Alei Piłsudskiego, to wycinka prowadzona jest już od kilku dni. Jaki efekt? Widać na zdjęciach wykonanych przez naszego fotoreportera. Kolejne drzewa wycinane są naprzeciwko marketu Auchan.

Zobacz też: Prezes z STBS wycina drzewa jak mu się podoba? Będą za to nasadzenia

- To prywatne grunty – mówi z nieskrywanym żalem szefowa zarządu osiedla Gorzków, Krystyna Witkowska. – Szkoda, bardzo szkoda, bo ściąć drzewo jest bardzo łatwo – dodaje. Nie kryje, że z niecierpliwością czeka na moment, kiedy wycinka – mimo liberalizacji ustawy – znów będzie zabroniona. Chodzi o czas, kiedy zaczną gniazdować ptaki i zakaz ścinania drzew obowiązywać będzie do zakończenia okresu lęgowego.

Zobacz też: Czy Nowy Sącz też ma swoją „masakrę piłą mechaniczną”?

- Akurat ja uważam, że wzdłuż obwodnicy te drzewa już powinny być dawno przerzedzone. Tu były takie chaszcze, że strach było przejechać obok. Tyle, że miałem nadzieję, że tylko krzaki wykarczują a drzewa zostawią – komentuje rowerzysta, który przyglądał się jak robimy zdjęcia. – Lepiej jakby się zabrali do wycinki nad Kamienicą.

Wycinki w mieście coraz mocniej niepokoją sądeczan. A w całej Polsce organizacje proekologiczne zbierają podpisy pod petycjami o ponowne zaostrzenie prawa i zniesienie prawa do dowolnej wycinki.

ES [email protected] Fot.: Krzysztof Stachura

ścinka

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

Miesięcznik Sądeczanin luty 2019 roku