Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
22/02/2018 - 17:50

Wybory samorządowe 2018: Jan Puchała koordynatorem partii WiS [Wideo]

W Krakowie odbyła się Międzyregionalna Konwencja Programowo-Organizacyjna „Wolni i Solidarni”. Znamy już koordynatorów organizacji struktur partii w poszczególnych regionach.

Koordynatorem organizacji struktur partii na szczeblu lokalnym dla regionu limanowskiego i sądeckiego został Jan Puchała – obecny starosta powiatu limanowskiego. Na tę funkcję został powołany przez założyciela partii – Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego.

Jan Puchała należy do partii Wolni i Solidarni od 25 stycznia 2018 roku. W przeszłości był wieloletnim, aktywnym działaczem w NSZZ „Solidarność” Firmy Tymbark, członkiem zarządu, wiceprzewodniczącym i przewodniczącym związku oraz delegatem na zjazd okręgu krakowskiego.

Zobacz też: Poręba Wielka: kolejny ważny krok na drodze do uruchomienia centrum balneologii. Jest zielone światło

Partia Wolni i Solidarni działa od 2016 roku. Jej głównym celem jest przebudowa ustroju Polski w duchu solidaryzmu. Wśród jej głównych zamierzeń jest m.in. rozwój przedsiębiorczości i gospodarki, reforma wymiaru sprawiedliwości, zwiększenie nakładów na naukę i kulturę czy profilaktyka i usprawnienie systemu podstawowej opieki zdrowotnej. W statucie partii znajdziemy również promowanie poszanowania osób, samoorganizacji, świadomości wspólnego dobra, odpowiedzialności, dobroczynności czy szukania pozytywnych rozwiązań.

Podczas konwencji omawiane były sprawy organizacyjne związane z tworzeniem partii czy wzmacnianiem jej struktur. Poszczególni członkowie mówili także o ważnych ich zdaniem sprawach dla danych regionów.

- Powinniśmy iść w stronę kształcenia zawodowego i gospodarki produkcyjnej. To moim zdaniem szansa na duży wzrost gospodarczy i potęgę gospodarczą naszego państwa – mówił podczas konwencji Jan Puchała

Czy partia Kornela Morawieckiego będzie koalicją PiS-u w tegorocznych wyborach samorządowych? Z racji zbliżonych ideałów partii jest duże prawdopodobieństwo, że PiS na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym wejdzie w koalicję właśnie z partią Wolni i Solidarni.  

[email protected], Fot./Wideo Grzegorz Gorczyca Międzyregionalna Konferencja Programowo-Organizacyjna "Wolni i Solidarni" w Krakowie

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________