Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
10/10/2017 - 06:05

Wojtuś z Rytra zostanie patronem ulicy, przy której będzie nowy sąd rejonowy?

Czy korespondencja Sądu Rejonowego w Nowym Sączu będzie słaniem listów na Berdyczów? Wymiar sprawiedliwości już szykuje się do przeprowadzki, a ulica przy której stoi budynek ciągle nie ma nazwy ani patrona. W magistracie na ten temat cicho, ale wśród internatów mocnym kandydatem jest… Wojtuś z Rytra.

Gmach jest już gotowy, teraz wykańczane jest jego wnętrze. Sąd rejonowy, którego agendy i wydziały rozrzucone są po całym mieście, do nowej siedziby przeniesie się w grudniu. 

Czytaj też Nowy wypasiony gmach Sądu Rejonowego w Nowym Sączu z podziemnym parkingiem i patio[ZDJĘCIA]

- Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia gotowe powinno być pozwolenie na użytkowanie obiektu - mówił w rozmowie z Sądeczaninem  Józef Kiełbasa, dyrektor Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. -  Najpierw Z siedziby przy ulicy Pijarskiej zostanie przeniesiony do nowego budynku wydział ksiąg wieczystych, wydział cywilny, kierownictwo sądu i administracja. Opuścimy też pomieszczenia przy  Strzeleckiej i wynajmowany lokal przy ulicy Mickiewicza, gdzie mieści się wydział rodzinny - zapowiada dyrektor Kiełbasa.

Do nowego sądu, wiedzie nowa ulica, która na razie nie ma nazwy. I to spędza sen z powiek szefostwu instytucji.

- Z  trzymiesięcznym wyprzedzeniem muszą być rozpisywane rozprawy w salach sadowych w naszej nowej siedzibie. Przecież nie możemy informować, że to budynek, przy ulicy, która jest łącznikiem między Grunwaldzką i Grottgera.  Przepisy wymagają dokładnej nazwy ulicy  i  numeru budynku.

Nazwę ulicy mogą nadać tylko radni, ale jak dotąd sprawą się nie zajęli. Jak długo trzeba jeszcze czekać?

- Jak ulica będzie skończona, to wtedy będzie nazwa - odpowiada przewodnicząca rady miasta Boża Jawor. - Nie może nadawać nazwy czemuś, co jeszcze nie jest skończone. Rozmawiałam na ten temat  z prezydentem i do tego tematu wrócimy lada moment. Myślę, że jeszcze w tym roku ulicy zostanie nadana nazwa.

Jaka? Propozycji jest wiele - odpowiada przewodnicząca.

Na razie nadaniem nazwy ulicy, przy której znajduje się nowa siedziba sadu rejonowego  zajmują się internauci. i dobrze się przy bawią.

Najwięcej zwolenników ma nazwa ulica Sądowa. Wśród potencjalnych patronów króluje Wojtuś z Rytra, choc swoich fanów ma też  Zbigniew Ziobro.

Agnieszka Michalik, fot. A.M

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu