Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
15/04/2017 - 13:15

Wielka Sobota w Nowym Sączu: święcenie potraw i... zakupy

W każdym z kościołów jak Sądecczyzna długa i szeroka świeciło się dziś potrawy. Już od samego rana księża przyjmowali wiernych, spieszących z tradycyjną zawartością wiklinowego koszyczka. Spod serwetek wyglądały rozmaitości: wędliny, chrzan, cytrusy, chleb i oczywiście - jajka. Obejrzyjcie kilkadziesiąt ujęć, jakie udało się nam dziś zrobić.

Święcenie potraw w kościele "Kolejowym"


W centrum miasta handel i usługi nie zamarły w Wielką Sobotę. Sprzedawcy na Maślanym Rynku wystawili głównie kwiaty i wielkanocne ozdoby. Czynne były również niektóre kawiarnie i sklepy, starające się przyciągnąć klientów nie tylko otwartymi drzwiami, ale i kartkami z odręcznie wypisanym zaproszeniem do środka.

Zobacz też: Trwa relacja na żywo z bazyliki św. Małgorzaty

Prawdziwe tłumy były jednak w kościołach, gdzie nie odprawiano mszy. W przedoststni dzień Wielkiego Tygodnia trwało święcenie pokarmów i adoracja najświętszego sakramentu. Każdy kościół inaczej pokazał tradycyjny grób pański. W wielu od świtu już trwała warta. U jezuitów, wśród, wiernych, dostrzegliśmy m.in. wicemarszałka województwa małopolskiego, Leszka Zegzdę.

bazylika św. Małgorzaty

Zobacz też: Wielka Sobota - czas ciszy i przygotowań
(kt) Fot. TK 
Przyślijce nam swoje zdjęcia: [email protected]

Wielka Sobota w Nowym Sączu

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

 

Miesięcznik Sądeczanin luty 2019 roku