Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
24/02/2017 - 12:20

Wiatr szaleje. Daje radę drzewom, odrywa blachę z dachów

Porywisty wiatr szaleje w całym regionie. Łamie drzewa. W powietrzu fruwa naderwana blacha z dachów budynków. Strażacy w całym regionie jeżdżą od wezwania do wezwania.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało wczoraj ostrzeżenie o silnym wietrze. Synoptycy prognozowali, że będzie solidnie wiało od północy. Ich przewidywania sprawdziły się co do joty.

Strażacy PSP i OSP jeżdżą od rana od wezwania do wezwania. Ratownicy usuwają na Sądecczyźnie pochylone lub powalone drzewa, przymocowywali naderwane przez podmuchy wiatru fragmenty blachy na różnych budynkach.

Zobacz także: Idzie bardzo silny wiatr. Dmuchnie już w nocy

Strażacy zabezpieczali naderwaną blachę na dachu budynku przy ul. Grodzkiej w Nowym Sączu, w którym mieści się apteka, na budynku przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu, na dachu budynku Ośrodka Zdrowia w Ptaszkowej.

Wiatr zerwał też fragment blachy z budynku, w którym mieści się przychodnia w dzielnicy Helena. Spadając na dół uszkodziła trzy samochody stojące na parkingu.

Ratownicy usuwają też pochylone drzewa na linie energetyczne i powalone na jezdnie.

Jednio z drzew niebezpiecznie przechyliło się na budynek Komisariatu Policji w Starym Sączu. Zostało wycięte przez strażaków. Ratownicy wyjechali także do akcji w Mochnaczce i Muszynie.

Wiatr przemieścił też garaż stojący w miejscowości Rogi.

(MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku