Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
12/08/2017 - 09:00

Tomasz Brzeski: dla niego ludzie przestawiają góry, gwiazdy oddają swoje twarze a lekarze chcą dokonywać cudów

Walka o zdrowie Tomasza Brzeskiego jednoczy ludzi nie tylko z Sądecczyzny, ale i całej Polski. Już jutro, 13 sierpnia o godzinie 19.00 na Rynku w Nowym Sączu odbędzie się dedykowany mu koncert charytatywny. Z kolei dzięki determinacji Maćka Starowicza na konto rehabilitacji Tomasza wpłynęło aż 10 tysięcy złotych.

Podczas koncertu odbędzie się licytacja portretów sądeckich gwiazd filmu, teatru i telewizji namalowanych podczas obchodów Imienin Miasta przez kolejnego znanego w świecie artystę Mgr. Morsa. Przy okazji organizatorzy uprzedzają o zmianie w organizacji ruchu w centrum miasta na czas trwania koncertu. Zamknięte w tym czasie będą ulice: ul. Lwowska od ul. Matejki do Rynku, pierzeja Rynku od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi, pierzeja Rynku od ul. Dunajewskiego do ul. Jagiellońskiej (wzdłuż postoju TAXI).

Zobacz też: Tomasz Brzeski: Mgr Mors namalował dla niego największe sądeckie gwiazdy

Przejazd przez Rynek będzie możliwy odcinkiem ulicy od Kazimierza Wielkiego do Dunajewskiego

Ten koncert to jednak wierzchołek góry lodowej małych cudów, dzięki którym Tomasz Brzeski ma ogromną szansę wrócić do zdrowia i pełni życia.

Przy okazji mamy dla dopingujących Tomasza sądeczan niesamowite wieści.

W czwartek lekarze przeprowadzili ostatnią konsultację przed rekonstrukcją czaszki. Zabiegu podjął się profesor Adam Maciejewski.

Zobacz też: Chirurdzy chcą zrekonstruować czaszkę Tomasza Brzeskiego. Dokonają cudu?

- Lekarze przeanalizowali wynik ostatniego badania tomograficznego i nie stwierdzili przeciwwskazań do zabiegu. Prof Maciejewski zlecił niezbędne badania przed konsultacją anestezjologiczną, a implant już się produkuje. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Również dzisiaj, podczas rozmowy z dziennikarzem i RTK Tomek zaskoczył nas wszystkich, opowiadał o wypadku, o codziennym zmaganiu się z ćwiczeniami, sam zauważa postępy w rehabilitacji i oświadczył, że codziennie modli się o powrót do zdrowia. To wszystko jest najlepszym prezentem i niech tych dobrych wiadomości cały czas przybywa. Nam troszkę brakuje wiedzy jak postępować w niektórych sytuacjach związanych z zachowaniem Tomka - chętnie skorzystamy z Waszego doświadczenia.

Jeszcze jedna wspaniała info. - Maciek Stanowicz spełnił swoje marzenie, pokonał założoną trasę i doświadczył w górach tego co nam towarzyszy od 1 kwietnia - Pan Bóg jest wspaniały - w chwili załamania był przy Maćku. Jak mi o tym opowiadał miałam gęsią skórkę i łzy w oczach - czytamy na profilu Tomasza Brzeskiego, który prowadzą jego najbliżsi.

Kolejny post zawiera szczegóły dotyczące wyprawy Maćka Starowicza. Dzięki jego determinacji, przedsiębiorcy wpłacili na rzecz leczenia Tomasza Brzeskiego 10 tysięcy złotych.

ES [email protected] Fot.: Facebook - Maciej Starowicz / Tomasz Brzeski archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu