Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
14/11/2017 - 09:30

Szynobus zamiast mostu: ruszy od 2 stycznia 2018. Znamy rozkład jazdy

Dwie firmy zgłosiły się od przetargu ogłoszonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu na obsługę tymczasowego transportu na czas budowy nowego mostu heleńskiego. Jest już szczegółowy rozkład jazdy.

W opisie zamówienia czytamy, że przystanki będą następujące: Nowy Sącz Dworzec Główny – Nowy Sącz, Miasto – Chełmiec, Chełmiec (Krakowska). Szynobusy, które będą jeździły po tej trasie mają pomieścić przynajmniej 100 osób, przy czym dla 20 procent z nich mają być miejsca siedzące

Zobacz też: Szynobus zamiast mostu: kiedy pierwszy kurs? MPK odpowiada, że...

Pierwszy przejazd zaplanowany jest na 2 stycznia 2018 roku a ostatni na 31 grudnia 2018, czyli do zakończenia budowy nowego mostu heleńskiego.

Wczoraj, czyli 13 listopada, minął termin składania ofert. Zgłosiły się dwie firmy: Przewozy Regionalne Oddział Małopolski z ofertą przejazdów wycenioną na ok. 397 tys. zł netto i spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SKPL Cargo z Zbierska, która za wypożyczenie szynobusu zażyczyła sobie ponad 1,5 mln złotych.

Przy okazji publikujemy rozkład jazdy, który MPK umieścił w dokumentacji przetargowej. Jak go oceniacie?

Zobacz też:  Chełmiec: Zamiast z Marcinkowic co godzinę puścić szynobus z Heleny co 20 minut. To najlepsze koło ratunkowe na czas budowy mostu heleńskiego

ES [email protected] Fot. TK

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu