Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 lutego. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
17/06/2018 - 13:15

To się nazywa strefa kibica! Takiej jeszcze nie widzieliście!

Nawet ci, co na dzień nie pałają wielkim entuzjazmem do piłki nożnej w czasie mundialu obojętni pozostać nie mogą. Biało czerwone koszulki, czapeczki i inne gadżety widać w całym mieście, podobnie jak na każdym osiedlu słychać entuzjastyczne krzyki podczas relacji meczów. Jednak takiej strefy kibica, jak ta w Nawojowej jeszcze nie widzieliśmy.

Nikt, kto przechodzi lub przejeżdża  ulicą Nowosądecką w Nawojowej nie ma wątpliwości, co obecnie najmocniej zaprząta mieszkańców tego domu.

Zobacz też: W Nowym Sączu strefy kibica już są. Władze miasta też szykują niespodziankę

Zobacz też: Mundial 2018: Polska - Senegal. Jaki wynik meczu w Moskwie obstawiacie? [SONDA]

-  Japonia, Senegal, Kolumbia  – na budynku wiszą wszystkie flagi reprezentacji, które grają podczas Fifa World Cup Russia 2019 w tej samej grupie co Polska, czyli w grupie H. Oczywiście polskich emblematów jest najwięcej, ale obecność flag pozostałych drużyn dowodzi, że w tutejszych kibicach drzemie prawdziwie sportowy duch.

Sportowy duch nie opuszcza również i innych sądeckich pasjonatów piłki nożnej. Niewielkie, kameralne strefy kibica powstały w pubach, restauracjach, kawiarniach i na osiedlach.

Jedna z restauracji na sądeckim deptaku zaprasza do swojej wewnętrznej strefy. Własną, w jednym z lokali ma także osiedle Falkowa.

- Wszystko jest gotowe – mówi Artur Czernecki, przewodniczący Zarządu Osiedla Falkowa. – W naszej strefie kibica będą wielkie emocje i dużo dobrej zabawy. Szykują się niespodzianki. W odpowiednim momencie pojawi się nasza maskotka – groszkowy „maluch” przybrany w barwy narodowe. Dwa lata temu, podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2016 roku zrobił prawdziwą furorę.

Piłkarskie akcenty, choć jest ich na razie niewiele, są także eksponowane w witrynach sądeckich sklepów. 

Widzieliście jeszcze ciekawsze miejsce nawiązujące do trwających właśnie mistrzostw? Jak Wy kibicujecie? Czekamy na Wasze zdjęcia.

ES [email protected] Fot.: ES, IM, arch. Artura Czerneckiego. 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu