Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
przewiń w dół
17/08/2017 - 14:10

Rosną mury pierwszej strażnicy OSP w Nawojowej

Za dwa lata powinna już być gotowa pierwsza w Nawojowej strażacka strażnica. Buduje ją gmina dla zawiązanego stowarzyszenia OSP Nawojowa. Mury rosną, strażacy się szkolą, a szefowie 103. w powiecie nowosądeckim ochotniczej straży zabiegają o mundury, wyposażenie i sprzęt gaśniczy.


Naczelnikiem OSP Nawojowa został zawodowiec, dowódca zmiany w nowosądeckiej PSP, Marian Pióro. Prezesem zaś Antoni Kiełbasa, którego podpytywaliśmy co się obecnie dzieje. - W październiku 2017 roku powinniśmy już mieć strażnicę w stanie surowym - mówi prezes Kiełbasa. - 27 strażaków przeszło obowiązkowe szkolenie, wkrótce dołączą do nich pozostali. Kompletujemy też umundurowanie i wyposażenie - dodaje prezes OSP.

Zobacz też: Ożyły strażackie tradycje w Nawojowej

- Z gminnego budżetu wydzieliśmy pieniądze na ubezpieczenia, szkolenia, zakup butów i strażackich strojów ćwiczebnych - mówi dr inż. Stanisław Kiełbasa, wójt gminy Nawojowa. - Z drugiej strony budujemy strażnicę, ponosząc największą część kosztów. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli kontynuować budowę, ale oceniam, że strażnica będzie gotowa za dwa lata - musimy liczyć się z tym, co mamy w budżecie - dodaje gospodarz gminy. (kt) Fot. OSP Nawojowa