Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
14/06/2017 - 13:20

Rodzina szuka Piotra Zięby: wyjechał do pracy do Grecji i słuch o nim zaginął

Rodzina i policja proszą o pomoc w ustaleniu pobytu zaginionego 39-letniego Piotra Zięby. Mężczyzna 6 stycznia 2005 roku pojechał do pracy do Grecji i od lipca 2014 roku nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Czy po trzech latach jest szansa, że mężczyzna się odnajdzie?

- Poszukiwania mężczyzny prowadzone przez jego bliskich na własną rękę, również poza granicami kraju i za pośrednictwem konsulatu, nie przyniosły rezultatu, dlatego 9 czerwca jego rodzina zdecydowała się złożyć zawiadomienie o zaginięciu – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk Dulak, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu

Rysopis zaginionego: około 180 cm wzrostu, waga ok. 80 kg, krępa budowa ciała, krótkie, blond włosy.

Zobacz też: Dziewczynka uciekła od problemów w szkole, szukało jej 46 ratowników

 Znaki szczególne: na prawym i lewym ramieniu tatuaże koloru niebieskiego.

 Wszelkie informacje dotyczące zaginionego prosimy przekazywać na numer alarmowy 997 lub (18) 445 03 77.

Z informacji, jakie udało się zebrać portalowi Sądeczanin.info Piotr Zięba do lipca 2014 utrzymywał systematyczny kontakt przede wszystkim telefoniczny z rodziną. Gdy ten się urwał najbliżsi sprawdzili w pierwszej kolejności kolejne adresy zamieszkania mężczyzny na terenie Grecji, kontaktowali się z jego współpracownikami i kolegami. Rodzina szukała też pomocy w polskiej ambasadzie w Atenach, też bez skutku. Działania tamtejszych służb mundurowych też nie przyniosły odpowiedzi, dlatego matka mężczyzny zadecydowała o oficjalnym zgłoszeniu policji w Polsce.

Takie zgłoszenie gwarantuje m.in. że nie tylko mundurowi postawieni są w stan pogotowia, ale przede wszystkim, że informacja o zaginięciu i rysopis zaginionego w bardzo krótkim czasie dotrą do wielkiej rzeczy internautów, w tym Polaków mieszkających na terenie Grecji.  

ES [email protected] Fot.: KMP w NS