Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 grudnia. Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
14/11/2017 - 13:30

Powstanie nowy cmentarz w Nowym Sączu. Znane jest miejsce, ale termin już nie...

Wczoraj informowaliśmy o tym, że został zlecony projekt nowego kościoła na osiedlu Poręba Mała wraz z plebanią oraz budynkiem parafialnym. Powstanie tam również cmentarz, co w świetle problemów z miejscami w sądeckich nekropoliach jest bardzo dobrą nowiną.

- Budowa cmentarza parafialnego jest przewidziana w ramach całej inwestycji, co zostało również uwzględnione w miejskich planach zagospodarowania przestrzennego. Trudno jednak obecnie sprecyzować termin rozpoczęcia prac zarówno przy budowie kościoła, jak i powstaniu cmentarza - powiedział Błażej Targosz, przewodniczący zarządu osiedla Poręba Mała.

Zobacz: Gdzie stanie kolejny, nowy kościół w Nowym Sączu?

Nieoficjalnie wśród informacji od mieszkańców okolicy, szacowany termin rozpoczęcia plac przy budowie kościoła to druga połowa przyszłego roku. Wtedy miałyby powstać fundamenty pod świątynię. Kiedy planowane jest zakończenie budowy?

W tym temacie szczegółów na razie nie ma. Wiadomo jednak, że prowadzone są zbiórki funduszy wśród lokalnej społeczności, poszukiwanie sponsorów i innych możliwości sfinansowania przedsięwzięcia.

Na terenie Nowego Sącza znajduje się obecnie dziewięć nekropolii. Część z nich ulokowanych jest przy parafiach, jak na osiedlach Helena, Dąbrówka, Biegonice i Zawada, a także komunalne na ulicach Rejtana, Lwowska oraz Jagiellońska. Prócz nich są jeszcze cmentarz żydowski przy Rybackiej oraz ewangelicki na Orkana. 

MŚ ([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu