Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
21/02/2018 - 15:00

Po co prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Nowego Sącza?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w piątek 2 marca do Nowego Sącza ma przyjechać para prezydencka.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą objęli patronat honorowy nad  tegorocznymi obchodami jubileuszu 200-lecia istnienia I Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Wraz z prezydentem miasta Ryszardem Nowakiem ma zasadzić na sądeckich Plantach Dąb 100-lecia odzyskania niepodległości i 200-lecia I Liceum im. Jana Długosza.

Uroczystości jubileuszowe I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu zostały zainaugurowane w ubiegłym roku.

Według naszych nieoficjalnych informacji Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką ma gościć w Nowym Sączu w przyszły piątek, 2 marca i zasadzić na sądeckich Plantach wspólnie z prezydentem miasta Ryszardem Nowakiem i dyrektorem I Liceum im. Jana Długosza Aleksandrem Rybskim Dąb 100-lecia odzyskania niepodległości.

Nieoficjalnie wiemy też, że prezydent RP ma spotkać się w tym dniu z mieszkańcami Nowego Sącza na płycie rynku.

Zobacz także: Po co pierwsza dama RP, Agata Kornhauser-Duda, przyjedzie do Starego Sącza?

W Urzędzie Miasta w Nowym Sączu próbowaliśmy potwierdzić nasze nieoficjalne informacje o wizycie prezydenckiej pary.

- Nie mamy oficjalnej informacji na temat pobytu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Nowym Sączu – informuje Monika Zagórowska z Wydziału Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza. -  Jeśli otrzymamy taką informację, niezwłocznie podzielimy się nią z Państwem.

Dzisiaj po południu otrzymaliśmy odpowiedź z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP.

- Wizyta jest planowana – powiedziała portalowi Sądeczaninowi.info Agnieszka Rylska z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP. – Szczegółów nie podaję, ponieważ nie ma jeszcze potwierdzenia.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że 2 marca br. będzie otwarta nowa siedziba biblioteki przy ul. Mickiewicza w Starym Sączu. W uroczystości ma wziąć udział pierwsza dama RP, Agata Kornhauser-Duda, która objęła tę placówkę swoim patronatem.

Para prezydencka jest związana ze Starym Sączem. Stąd pochodzą dziadkowie Andrzeja Dudy.

IM. , Fot. arch. Sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku