Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
13/09/2017 - 20:55

Na szlaku spotkasz ratowników. Nie uciekaj, to czegoś cię nauczą

Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz organizuje naukę pierwszej pomocy na szlakach wzdłuż pasma Jaworzyny Krynickiej.

 - Każdy z 4 dni poświęcony jest innej tematyce. Ratownicy, we współpracy z fundacją Safe Water Safe Land, przybliżą tematykę pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom, nauczą korzystania z wyposażenia apteczki rowerowej i górskiej.  W każdym dniu, oprócz zagadnień z ratownictwa, nie zabraknie innych atrakcji, takich jak gra leśna czy zabawy rowerowe - powiedziała nam Anna Kuzak z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz.

Program akcji obejmuje cztery intensywne dni z ratownikami na szlakach i schroniskach między Nowym Sączem a Krynicą. Co będzie się działo? W formie atrakcyjnego treningu przekazana będzie wiedza z zakresu pierwszej pomocy, trening medyczny dla rowerzystów, kurs pierwszej pomocy dla leśników oraz pokaz akcji ratowniczej z wykorzystaniem technik ratownictwa wysokościowego. 

- To wiedza na wagę życia i zapewne każdy się z nią zetkną, ale jeśli nie powtarzamy i nie ćwiczymy, to nie umiemy jej automatycznie użyć. A tylko szybka reakcja ratuje życie, gdy obok zdarzy się wypadek. Dlatego bierzemy na plecy fantomy, sprzęt ratowniczy, apteczki, żeby zaprosić każdą napotkaną na szlaku osobę do wspólnych ćwiczeń. Spodziewać się należy przygody, energii, wyzwań i świetnej zabawy - dodała przedstawicielka OSP Nowy Sącz.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. GRS OSP Nowy Sącz
 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu