Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
28/03/2018 - 17:05

O odnawialnych źródłach energii rozmawiano dzisiaj w ratuszu. Są rozwiązania i finansowanie

Dzisiaj w Sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza odbyła się specjalna konferencja pod tytułem „Czas na odnawialne źródła energii - technologie, innowacje, finansowanie”.

Wykłady tematyczne poprowadzili między innymi reprezentanci Banku Ochrony Środowiska, Urzędu Miasta Nowego Sącza, firmy ENLAB S.A., a także Punktu Funduszy Europejskich.

- W oparciu o własne konstrukcje elektroenergetyczne, tworzymy systemy produkcji energii solarnej na potrzeby użytkowników indywidualnych, której nadwyżki trafiają do krajowego systemu energetycznego. Budujemy elektrownie fotowoltaiczne dowolnych rozmiarów, zapewniając projekt, wykonanie, serwis oraz pomoc w znalezieniu źródeł finansowania inwestycji. Praktycznie każdy budynek mieszkalny może wytwarzać energię elektryczną dzięki promieniowaniu słonecznemu. Nasze rozwiązania, to wysoka jakość komponentów systemu fotowoltaicznego, która pozwala zachować wysoką sprawność produkcji energii przez cały, co najmniej 25-letni okres eksploatacji - powiedział Andrzej Zoń, prezes firmy ENLAB S.A.

Specjalizuje się ona w technologiach odnawialnych źródeł energii. Zaproponowany system fotowoltaiczny nie tylko podnosi wartość nieruchomości, ale również zmniejsza zależność od dostaw z sieci energetycznej i zapewnia energię przez cały rok. Rozwiązanie to jest zgodne z najwyższymi standardami z zakresu ekologii.

Specjalistycznie zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna zapewnia doskonałe parametry techniczne, dzięki ścisłej współpracy z najlepszymi producentami o zakresie działania ogólnoświatowym.

Odpowiednio dopasowany model technologiczny, to gwarancja jakości działania. - Panele fotowoltaiczne w przeciwieństwie do solarnych wykorzystują promieniowanie odbite i rozproszone, a więc dostarczają energię również w pochmurne dni. Zastosowanie technologii półprzewodnikowych, brak elementów ruchomych i prostota systemu sprawia, że jest on praktycznie bezobsługowy. Instalacja jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, a więc nie ulega szybkiemu zużyciu, dzięki czemu funkcjonuje przez lata - mówił Andrzej Zoń.

Inicjatywę wymiany pieców węglowych na gazowe wspiera również Bank Ochrony Środowiska, poprzez udzielanie specjalnych kredytów na bardzo dobrych warunkach. Osiągnięcie najwyższych standardów ekologicznych wiąże się z dużymi nakładami finansowymi a jako, że bank ten wpisuje się w strategię proekologiczną, od 1991 roku pomógł skredytować tego typu inwestycje na kwotę 12,6 miliarda złotych. Środki trafiły do osób fizycznych, firm, jak również jednostek samorządu terytorialnego.

MŚ ([email protected])







Dziękujemy za przesłanie błędu