Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
13/06/2018 - 13:05

Nowy Sącz: Szykuje się inwestycyjny boom w szpitalu przy Młyńskiej

Jeszcze w tym tygodniu powinno być wiadomo, czy zostanie rozstrzygnięty drugi już przetarg na budowę nowego pawilonu ginekologii i położnictwa. Jest to jedna z kluczowych inwestycji wpisana w wieloletni plan rozwoju sądeckiego szpitala. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Artur Puszko, zmarły w lutym dyrektor tejże placówki. Teraz jego inwestycyjne dzieło kontynuuje Lidia Zelek, nowa dyrektor szpitala.

W tym tygodniu odebrała ona z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Wojciecha Kozaka nominację na to stanowisko. Goszczący w Nowym Sączu wicemarszałek zaznaczył, że przed szpitalem stoi potężne zadanie inwestycyjne m.in. budowa nowoczesnego pawilonu ginekologii i położnictwa. Pieniądze na to i inne zadania związane z m.in. z rozwojem i modernizacją szpitala, są zapewnione.

Wicemarszałek Kozak podkreślił, że celem nadrzędnym w Nowym Sączu jest położnictwo.

- Na tym polu musimy, zdecydowanie, poprawić standardy – dodał wicemarszałek Kozak. – Wiemy, że mamy konkurencję, ale to dobrze, bo ona dopinguje nas do działań w tej materii.

Budowa nowoczesnego pawilonu ginekologiczno-położniczego, jak również oddziału noworodkowego z intensywną terapią jest jednym z zadań inwestycyjnych, przed którym w najbliższym czasie stoi sądecki szpital.

- Projekt zakłada polepszenie standardów, jeśli chodzi o pobyt matek i noworodków w naszym szpitalu – mówi dyrektor Lidia Zelek. – W czwartek będziemy rozstrzygać drugi przetarg na budowę pawilonu ginekologiczno-położniczego.

W nowym pawilonie, który zostanie wzniesiony na miejscu szpitalnej pralni zostanie zapewniona kompleksowa opieka nad kobietą w ciąży, matką z dzieckiem i noworodkiem. W tym budynku znajdą się oddział ginekologiczno-położniczy, neonatologii z intensywną terapią, ginekologii onkologicznej, poradnia ginekologiczna oraz poradnia zaburzeń wad rozwojowych dzieci.

Istniejący obecnie pawilon ginekologiczny, po przeniesieniu z niego oddziałów, zostanie również kompleksowo wyremontowany. W zmodernizowanym budynku mieszczącym się przy ul. Kuźnica powstaną dwa nowe oddziały: rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz geriatrii. Do tego budynku zostaną też przeniesione oddziały: psychiatryczny oraz pulmonologiczny.

W ramach wspomnianego dużego projektu metamorfozę przejdą wnętrza budynku Zespołu Poradni Specjalistycznych przy ul. al. Wolności. Zostanie też zmodernizowana ta część szpitala, w której obecnie funkcjonuje oddział pulmonologiczny. Ten zostanie przeniesiony do wyremontowanego pawilonu ginekologicznego, a na miejsce pulmonologii przeniesiona będzie poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz preluksacyjna i poradnie POZ.

Remont przejdzie duży pawilon, w którym obecnie mieści się oddział psychiatryczny i do niego, po przeprowadzce psychiatrii zostanie przeniesiony oddział chorób zakaźnych z Dąbrowej.

Projekt obejmuje też wykonany w lutym br. już remont oddziału wewnętrznego, chirurgii dzieci oraz remont oddziału pediatrycznego.

Rozbudowany będzie też ośrodek onkologiczny, który zostanie połączony estakadą z nowym pawilonem ginekologiczno-położniczym.

Nowa dyrektor sądeckiego szpitala zapowiedziała także, że w najbliższym czasie szykują się zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

- Podczas konkursu na to stanowisko przestawiłam nowy plan działania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – stwierdza dyrektor Lidia Zelek. - Po remoncie oddziału pediatrii zdecydowanie polepszą się warunki pobytu w szpitalu zarówno dla małych pacjentów, ich rodziców, jak pracy lekarzy i personelu medycznego.

[email protected], wizualizacja – szpital w Nowym Sączu.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018