Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 lutego. Imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy
15/03/2018 - 08:05

Nowy Sącz: Pozdrowienia dla Sądu Rejonowego od... brudasa znad Kamienicy [Aktualizacja]

Czytelnik, który sam siebie określił mianem Łowcy Śmieci, nadesłał do naszej redakcji zdjęcia kolejnego wysypiska nad Kamienicą. O ironio, w śmieciach znalazły się kartki pocztowe adresowane do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

- Byłbym wdzięczny gdyby państwo mogli się pochylić nad problemem nagminnego zaśmiecania okolicy rzeki Kamienicy . Podczas wczorajszego spaceru brzegiem rzeki natknąłem się kolejne ,,wysypisko " śmieci (w tym gruz), szczególną uwagę zwróciłem na pocztówki znajdujące się w gruzowisku – napisał Czytelnik w liście do redakcji.

-  Mam nadzieje, że po państwa interwencji władze miasta w końcu ukrócą tę samowolkę, co przyczyni się do oczyszczenia okolic wzdłuż rzeki zaznaczył na zakończenie.

Zobacz też: 

Jeszcze kilka lat temu, gdy o sprzątaniu brzegów Kamienicy rozmawiałam z Małgorzatą Grybel, była rzeczniczką Urzędu Miasta, ta wyjaśniała, że część „śmieciarzy” da się ustalić, bo w workach, które wyrzucają są na przykład rachunki, wyciągi z kont czy inna korespondencja na której można znaleźć imię i nazwisko. Ale nie ukrywam, że zdjęcia od Łowcy Śmieci są dla mnie prawdziwym zaskoczeniem.

Trudno wyliczyć liczbę określeń, których sądeczanie używają w stosunku do tych, którzy wyrzucają śmieci nad Kamienicą. Ale jakim mianem ochrzcić kogoś, kto wyrzuca coś takiego?

Zdjęcia od Czytelnika wysłaliśmy na skrzynkę emailową Straży Miejskiej z prośbą o interwencję. Przesłaliśmy je też do sekretariatu prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Do sprawy wrócimy

Z ostatniej chwili: 

Z ogromną przyjemnością i niekłamaną satysfakcją informujemy, że dzikiego wysypiska śmieci, o którym pisaliśmy w publikacji już nie ma.

- Sprawca wysypiska został ukarany mandatem karnym w wysokości  500 złotych, ponadto wysprzątał teren zbierając także nieswoje śmieci z okolicy. Właściciel firmy budowlanej był zawstydzony całą sytuacją, za którą wielokrotnie przepraszał poinformował nas przed chwilą komendant Straży Miejskiej Dariusz Górski.

- Korzystając z okazji proszę podziękować osobie zgłaszającej, że chciała się podzielić zebranymi informacjami w tej sprawie. Jest to godny przykład właściwego i odpowiedzialnego zachowania – zaznacza.

Strażacy sami zlokalizowali wysypisko, bo ze zdjęć nadesłanych przez Czytelnika nie można było jednoznacznie odpowiedzieć, w którym miejscu zalegają śmieci. Patrol znalazł je na wysokości sklepu meblowego Agata.

ES [email protected] Fot.: Czytelnik

Kolejne wysypisko nad Kamienicą

Fot.: Czytelnik
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

Miesięcznik Sądeczanin luty 2019 roku