Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
przewiń w dół
Data Publikacji: 
19/04/2017 - 08:45

Nowy Sącz: Ponad 800 gimnazjalistów przystąpiło do egzaminu

821 uczniów klas trzecich gimnazjów w Nowym Sączu przystąpiło dzisiaj (19 kwietnia) do egzaminu z przedmiotów humanistycznych. W całej Polsce z pytaniami z języka polskiego, historii i WOS-u zmierzy się około 350 tys. młodych ludzi.

O godz. 9. gimnazjaliści przystąpili do zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie mieli 60 minut (80 minut uczniowie z dysleksją). O 11. rozpocznie się blok z języka polskiego. Na te zadania gimnazjaliści otrzymają 90 minut (135 minut uczniowie z dysleksją).

Zobacz też: Egzamin gimnazjalny w Nowym Sączu

W 2017 roku do egzaminu gimnazjalnego zostało zgłoszonych w całej Polsce ponad 349 tys. uczniów z prawie 7 tys. szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 2 040 tys. arkuszy.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki będą przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki znane będą 16 czerwca br.

- Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym – informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

W związku z likwidacją gimnazjów przez PiS jest to jedna z ostatnich sesji tego egzaminu.

(KB), CKE

Fot. arch.
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018