Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 lutego. Imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy
30/06/2018 - 13:05

Nowy Sącz: 50 tysięcy na dodatkowe patrole policji

Pięćdziesiąt tysięcy złotych przeznaczyło miasto na dodatkowe policyjne patrole piesze i rowerowe. Zgodę na przekazanie pieniędzy policji wyrazili radni miejscy.

Uchwałę w tej sprawie przyjęli na ostatniej sesji. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz Funduszu Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Mają być przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa w Nowym Sączu.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta, którzy wielokrotnie postulowali, aby w Nowym Sączu było więcej patroli zarówno policji, jak i straży miejskiej  – mówi Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza. - Obowiązkiem miasta jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa. Kwota, jaką wyasygnowaliśmy na ten cel pozwoli zorganizować 250 ośmiogodzinnych służb patrolowych policji.

Wiceprezydent Gwiżdż zaznaczył, że jest to ważne szczególnie w wakacje, kiedy dzień jest dłuży i więcej osób wypoczywa w tym czasie poza domem.

- Szczególnie w tym okresie trzeba wzmocnić patrole służb odpowiadających za bezpieczeństwo w mieście, zwłaszcza w porze nocnej - dodaje wiceprezydent.    

[email protected], Fot. KMP w Nowym Sączu.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

Miesięcznik Sądeczanin luty 2019 roku