Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
17/10/2017 - 09:55

Nowy Sącz 2016 w liczbach: Zarabiamy o 1220 zł mniej niż krakusi. Przepaść zarobkowa rośnie

Niby pracy w 2016 roku w Nowym Sączu przybyło, ale młodym ludziom nadal wyjątkowo ciężko znaleźć pracę. Najgorsze jest to, że znów zarabialiśmy zdecydowanie mniej niż reszta mieszkańców Małopolski a od mieszkańców Krakowa odstajemy aż o 1 tys. 220 zł. To dane z Informatora Statystycznego – Miasto Nowy Sącz opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Kto znalazł pracę?

Po pierwsze, w odniesieniu do 2015 roku w minionym przybyło w Nowym Sączu liczba pracujących, przede wszystkim mężczyzn. Statystycy nie ukrywają, że to zasługa przede wszystkim sektora prywatnego.

 - W końcu 2016 r. liczba zarejestrowanych bezrobotnych w mieście wyniosła niecałe 2,9 tys. i tym samym spadła w  ujęciu rocznym o 16,9 procent, a stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 6,3 procent i była niższa o 1,5 p. procenta niż przed rokiem – przedstawiają szczegóły autorzy Informatora.

Zobacz też: Nowy Sącz 2016 w liczbach. Może być problem ze znalezieniem męża

Niepokojący jest fakt, że nadal największy problem ze znalezieniem pracy mają ludzie młodzi. - Odsetek bezrobotnych w wieku  do 25 lat wyniósł 10,6 procent tj. o 2,8 p. proc. mniej niż w 2015 r.

30 procent ogółu bezrobotnych to osoby w wieku od 25-34 lat, które stanowiły ponad 30 procent ogółu bezrobotnych.

50,9 procent, czyli ponad połowa bezrobotnych miała wykształcenie średnie zawodowe (włączając policealne) lub zasadnicze  zawodowe.

Ile zarabialiśmy?

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu