Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
17/02/2017 - 06:40

Nowy komendant sądeckich strażaków. Czy szykuje się do rewolucji?

Od dziś komenda miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączy rządzi starszy bry-gadier. Waldemar Kuźma, który przejął obowiązki po Januszu Basiadze. Nowy szef strażaków pytany o to, czy zaprowadzi swoje porządki odpowiada, że na takie decyzje za wcześnie.

- Ze zmianami się wstrzymajmy, bo jak na razie otrzymałem decyzję o pełnieniu obowiązków, tak więc temat pozostaje otwarty - mówi Kuźma, który dodaje, że nowej funkcji się nie boi, bo jak tłumaczy sądecką jednostkę zna doskonale.

Przeczytaj też Janusz Basiaga, szef sądeckich strażaków, pożegnał się z mundurem po 33 latach służby

W sadeckiej straży pożarnej pracuję od roku 1990, więc to już dwadzieścia siedem lat - mówi Waldemar Kuźma. - Ze zmianami się na razie się wstrzymajmy, bo otrzymałem decyzję o pełnieniu obowiązków. Co będzie? Zobaczymy. Do tego czasu żadnych ważniejszych decyzji nie będziemy podejmować.

Jak dodaje nowy komendant, w zarządzaniu jednostką będzie wierny wyznawanej przez siebie maksymie.

- Ile władzy, tyle odpowiedzialności - mówi nowy szef sadeckich strażaków.

St. bryg. Janusz Basiaga, który odszedł na emeryturę, od samego początku był związany z nowosądecką jednostką straży pożarnej. Funkcję Komendanta Miejskiego PSP pełnił od 18 lat. W latach 1992-1998 był zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP w Nowym Sączu, a później także komendantem jednostki wojewódzkiej w Nowym Sączu.  

(ami). fot. A.M

Waldemar Kuźma