Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
09/08/2018 - 14:45

Nie żyje Stanisław Sędzik - człowiek orkiestra z Siołkowej

W środę 8 sierpnia, w wieku 88 lat, zmarł Stanisław Sędzik - współzałożyciel amatorskiej orkiestry dętej i chóru męskiego w Siołkowej, społecznik oraz lokalny aktywista. W swojej wsi oraz poza jej granicami był znany z ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców. Pogrzeb odbędzie się w piątek 10 sierpnia o godz. 15 w kościele parafialnym.

Stanisław Sędzik urodził się w 1930 roku. Od najmłodszych lat zdradzał duże zainteresowanie muzyką. Współtworzył amatorską orkiestrę dętą oraz chór męski w Siołkowej. Ukończył również trzyletni kurs dla dyrygentów w Krakowie. Od 1973 roku zatrudniony został w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Grybowie na stanowisku instruktora orkiestry dętej w Domu Kultury w Siołkowej.

Od 1991 pracował na stanowisku kierownika Wiejskiego Domu Kultury w Siołkowej. Pan Stanisław skupił się przede wszystkim na pracy z zespołami. Przygotowywał i opracowywał różnego rodzaju programy artystyczne np. koncerty kolęd, koncerty „Ave Maria”, przeglądy orkiestr dętych.

Uczył dzieci i młodzieży gry na instrumentach. Pomimo podeszłego wieku nie zrezygnował ze swojej działalności kulturalnej. Angażował się w prowadzenie zespołów, opracowywanie programów i repertuarów. Dzięki jego zaangażowaniu i pracy orkiestra i chór z Siołkowej nagrały kilka płyt oraz film.

Stanisław Sędzik brał udział w Plebiscycie o nagrodę Społeczno- Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin””. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia m.in. złota odznakę „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”, złotą odznakę „Zasłużony dla Pożarnictwa” oraz Złote Jabłko Sądeckie. 

[email protected], fot. www.siolkowa.pl

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku