Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
20/09/2017 - 09:00

To nie kosmita, to fotograf Google! W Nowym Sączu pojawił się nie tylko samochód

Widzieliście człowieka z dziwnym urządzeniem na głowie? To specjalistyczny sprzęt do robienia zdjęć. Nie tylko za pomocą samochodów, ale również pieszo. Google wzięło na tapetę Nowy Sącz.


Ledwie wczoraj donosiliśmy, że po Nowym Sączu jeździ auto Google ze sprzętem, który skrupulatnie fotografuje nasze ulice (dzięki nim zaktualizowana i uzupełniona zostanie aplikacja Google Street View). A już Czytelnik dzieli się zdjęciem, na którym fotograf Google przemierza nasze miasto na piechotę.

Zobacz też: Nowosądeczanie miejcie się na baczności. Samochód Google’a grasuje na ulicach!

Warto przy okazji przypomnieć początki projektu. Google wykorzystywało zebrane zdjęcia jeden do jednego nie tuszując ani twarzy, ani numerów rejestracyjnych aut. I zrobiła się z tego afera, bo nie każdy życzył sobie żeby wszyscy wiedzieli gdzie i w jakim towarzystwie spędzał czy gdzie jeździł samochodem.

Po fali sądowych procesów Google musi dbać o zachowanie anonimowości osób widocznych na zdjęciach i tuszowanie rejestracji. Inaczej jest z numerami nieruchomości - prywatnych i firmowych.

Zobacz też: Ryanair anulował część lotów z i do Krakowa! Sprawdź listę

Warto też przypomnieć, że gdy uruchomiono aplikację Google Street View w pełni okazało się, że niektóre zdjęcia narobiły sporo zamieszania. Było zdjęcie, na którym bandzior przystawia ofierze broń do skroni,  było zdjęcie, na którym widać jak ktoś próbuje pozbyć się zwłok, kilka skandali obyczajowych. Czy i w Nowym Sączu wyskoczy jakiś trup z szafy?

ES [email protected] Fot.: Leszek Gieniec

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu