Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
20/04/2017 - 07:05

Nawet pobożni nie dostaną parkingu na Berka Joselewicza

Nie powiodła się akcja radnego Grzegorza Fecki, który apelował o zniesienie zakazu parkowania na Berka Joselewicza i na okolicznych uliczkach. Atencja rajcy kierowana była przede wszystkim do tych kierowców, którzy przyjeżdżają tu w niedzielę na msze do pobliskich kościołów.

I choć radny składając interpelację  w tej sprawie wspominał też o turystach, bo ci nawet na urlopach chcą być na mszy a przy okazji zwiedzić najważniejsze sądeckie świątynie, Urząd Miasta jest nieugięty. – Nie przewiduje się możliwości parkowania w miejscach obowiązywania zakazu – brzmi oficjalna odpowiedź w sprawie.

Zobacz też: „Święta krowa" nie chce zabić. Jej po prostu nie stać na abonament?

A Fecko nie chciał wiele, tylko zniesienia zakazu w niedzielę i kościelne święta. Wcześniej podobną akcję radny przeprowadził w odniesieniu do Alei Batorego i wiernych z kościoła kolejowego. Też bez skutku.

Zobacz też: Dajcie żyć, czyli parkować na Berka Joselewicza

Z komentarzy naszych Czytelników pod publikacjami o problemach z parkowaniem przewija się natomiast sugestia, by cały Rynek i jego okolice wyłączyć z ruchu drogowego a wjazd ograniczyć jedynie do mieszkańców, służb i pracowników lokalnych firm. Przytomniejsi – choć propozycja godna jest europejskich metropolii – przypominają, że miasto nie jest z gumy i parkingów, które trzeba by w zbudować za strefą zamkniętą po prostu nie ma gdzie zbudować. Parking pod Panoramą to zdecydowanie za mało.

ES [email protected] Fot.: Google Street View