Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
12/02/2018 - 10:05

Nareszcie ferie! Zobacz jakie atrakcje czekają w Nowym Sączu

Dziś zaczęły się zimowe ferie dla uczniów z Małopolski. Na dwa tygodnie można zapomnieć o zadaniach, sprawdzianach i klasówkach. Zimową labę czas zacząć. Gdzie można ciekawie spędzić czas?

W Nowym Sączu jutro ruszają „Bezpieczne Ferie 2018” . Jak co roku Urząd Miasta wraz z podlegającymi mu jednostkami kulturalnymi, oświatowymi oraz partnerami akcji (Policją, zarządy sądeckich osiedli) przygotowali dla dzieci i młodzieży ciekawe propozycje wypełnienia wolnego czasu w ferie. Warto z nich skorzystać.

Tegoroczne „Bezpieczne Ferie 2018” zainauguruje jutro w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu spektakl teatralny „Wierszykowo” w wykonaniu Grupy Artystycznej Mocni. Początek o godz. 10.00

- Feryjna oferta spędzania wolnego czasu, która została przygotowana dla dzieci i młodzieży jest bardzo bogata i urozmaicona – mówi Grzegorz Chochla, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta. - Na każdy dzień przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży kilkanaście różnych zajęć i imprez.

Zaplanowane są wycieczki i różnego rodzaju zajęcia na terenie miasta. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę, a sprawować ja będą pracownicy szkół i placówek oświatowych oraz pracownicy świetlic środowiskowych.

- Chcę zaznaczyć, że są to zajęcia bezpłatne – dodaje dyrektor Chochla. - Podczas wyjazdów dzieci będą ubezpieczone oraz dostaną ciepły posiłek.

W tym roku będzie można pojeździć w stacji narciarskiej Cieniawa Ski, wziąć udział w zajęciach organizowanych w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji m.in, na basenie i na ślizgawce. Będzie też zorganizowany turniej piłki siatkowej i halowej piłki nożnej. Dzieci będą miały do dyspozycji sale zabaw, strzelnicę, a także będą mogły zobaczyć filmy dla dzieci w kinie.

W organizację „Bezpieczne Ferie 2018” włączyły się różne instytucje z terenu miasta: Miejski Ośrodek Kultury, Pałac Młodzieży, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Sądecka Biblioteka Publiczna, Klub Sportowy Evan oraz Komenda Miejska Policji. 
 

Zajęcia będą odbywały się w wyżej wymienionych placówkach, a także między innymi na Strzelnicy Ligii Obrony Kraju, w kręgielni Atom, na Stacji Cieniawa Ski oraz w salach zabaw: Bajkoland, Ufoland i Mały Robinson. Nowością w tym roku będą zajęcia taneczne w NO LIMIT Dance Academy i seanse w Kinie Helios.
 

Zapisy przyjmowane są w zarządach osiedli i świetlicach środowiskowych, a wszelkich informacji na temat akcji udziela Biuro Bezpiecznych Ferii, które znajduje się przy ulicy Lenartowicza 4, tel. 442 05 19, czynne w godzinach od 7.00 do 15.00.
 

IM. Fot. IM., Fot. LOK w Nowym Sączu (ubiegłoroczne zajęcia na strzelnicy).

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu